Lamele marki ERKADO. Stwórz zachwycającą dekorację ściany

2021-03-01 12:35 Materiał sponsorowany

Lamele to jeden z najciekawszych hitów wnętrzarskich ostatnich lat. Atrakcyjne wizualnie i niezwykle praktyczne, te panele dekoracyjne podbiły serca architektów, projektantów i stylistów wnętrz. Stylowe lamele wprowadziła do swojej oferty również marka ERKADO, która zestawiła je ze swoimi flagowymi okleinami i drzwiami. To był strzał w dziesiątkę!

lamele erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO

Spis treści

  1. Lamele w dekoracji wnętrz
  2. Panele dekoracyjne ERKADO

Lamele w dekoracji wnętrz

Lamele jeszcze kilka lat temu nieśmiało pokazywały się we wnętrzach, ale obecnie ta forma ozdabiania ścian i sufitów cieszy się ogromną popularnością, a pojawiające się coraz to nowe sposoby aranżacji lameli we wnętrzach dowodzą, że ten typ dekoracji nie przestaje inspirować projektantów i architektów.

Czym tak w ogóle są lamele? Lamelami określa się wszelkiego rodzaju regularne konstrukcje, ale w budownictwie najczęściej są to ustawione obok siebie długie wąskie deski, między którymi jest pusta przestrzeń. Lamele możemy wykorzystać na różne sposoby: jako ciekawą dekorację ścienną i sufitową – wtedy układamy je w fantazyjny wzór lub pokrywamy konkretny obszar ściany oraz sufitu, albo jako przepierzenie między pomieszczeniami. Ta opcja jest doskonała do małych mieszkań, ponieważ rezygnacja z pełnej ścianki działowej na rzecz ażurowych lameli nie tylko dodaje wnętrzu lekkości, ale również optycznie je powiększa.

Lamele marki ERKADO
Autor: materiały prasowe ERKADO Lamele marki ERKADO

Lamele mają naprawdę dużo zalet, oprócz czysto estetycznych względów, mogą nam pomóc wyciszyć pomieszczenie. Zamontowane na ścianie przestrzenne panele dekoracyjne poprawią akustykę pomieszczenia, a tym samym zadbają o nasz komfort, intymność i prywatność.

Inną istotną zaletą lameli jest łatwość ich montażu. Widać to szczególnie w przypadku lameli ERKADO, które można montować na kilka sposobów: listwę dekoracyjną przymocujemy do ściany za pośrednictwem samej listwy montażowej lub przy wykorzystaniu specjalnych adapterów. Co więcej, lamele możemy zamontować sami bez potrzeby zatrudniania ekipy remontowej!

erkado lamele
Autor: materiały prasowe ERKADO
Zobacz katalog produktów marki ERKADO 
kod qr

Autor: ERKADO

Zeskanuj kod QR i zobacz więcej produktów marki ERKADO

Panele dekoracyjne ERKADO

Lamele ERKADO dostępne są w okleinach PREMIUM oraz ST CPL, które można zestawiać ze sobą w wybranych kombinacjach. Szeroka gama barwna pozwala dopasować styl paneli dekoracyjnych do wystroju wnętrza, tworząc tzw. total look.

Jeśli zależy nam na przykład na ociepleniu surowego loftowego salonu, wybierzmy popularne i sprawdzone połączenie: okleinę ERKADO w naturalnym kolorze drewna z czernią. Również delikatne szarości będą świetnie komponować się w zestawie z jasnym drewnem. Takie kombinacje sprawdzą się na przykład we wnętrzach minimalistycznych czy skandynawskich.

Warto również wspomnieć o ciekawej propozycji aranżacji ściany, którą zaproponowała marka ERKADO: z drzwiami, lamelami oraz listwami przypodłogowymi. W tym przypadku możliwość dowolnego i swobodnego wyboru tych elementów jest ogromną zaletą! Styl i kolorystykę drzwi oraz listew przypodłogowych, a także wypełnienia lameli możemy dobrać tak, by uzyskać upragniony efekt, a możliwości jest naprawdę dużo!

lamele erkado
Autor: materiały prasowe ERKADO

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na lamele ERKADO? Jeśli chcemy mieć w mieszkaniu nietuzinkową dekorację ściany, obok której nie da się przejść obojętnie, zamiast tapety lepiej postawić właśnie na lamele. To prosty i stosunkowo tani sposób na efektowną metamorfozę wnętrza. Co więcej, lamele ERKADO z powodzeniem możemy zastosować również w przestrzeniach biurowych, recepcjach, salach konferencyjnych czy poczekalniach – odpowiednio wyeksponowane czy oświetlone wprowadzą do tych miejsc przytulny, domowy klimat.

Więcej o lamelach marki ERKADO na stronie https://erkado.pl/