Jak urządzić przedpokój spójny z aranżacją mieszkania?

2021-03-31 12:48

Zdarza się, że urządzając dom czy mieszkanie, skupiamy się przede wszystkim na kuchni, łazience czy salonie. W dalszej kolejności wybieramy meble do sypiali, gabinetu i pokoju dziecięcego, zapominając o tym, że przedpokój to pełnoprawne pomieszczenie, przez które przejść musi każdy, kto zawita w nasze progi. Warto więc docenić jego rolę i dobrze zaplanować jego aranżację – od funkcjonalności aż po wystrój. Sprawdź, jak urządzić przedpokój i skorzystaj z kwietniowej promocji od marki Verle, by za wysokiej jakości meble zapłacić znacznie mniej.

VERLE KUCHEN
Autor: materiały prasowe Verle Küchen

Spis treści

  1. Meble do przedpokoju i garderoby
  2. Meble Verle Küchen – gdzie je znaleźć?
  3. Aranżacja spójna z wystrojem mieszkania
  4. Dobrze urządzony przedpokój – sprawdzone patenty

Meble do przedpokoju i garderoby

Meble na wymiar w pierwszej kolejności kojarzą nam się z kuchnią. Ale prawda jest taka, że meblami modułowymi czy zabudową projektowaną na wymiar możemy posłużyć się praktycznie w każdym jednym pomieszczeniu. Dzięki takiemu zabiegowi z łatwością będziemy w stanie funkcjonalnie zagospodarować dostępne miejsce, a do tego stworzyć wnętrze, które będzie w pełni odpowiadać naszym oczekiwaniom i gustom. Ponadto, indywidualnie dobierając materiał, z którego mają być wykonane nasze meble, sposób ich wykończenia oraz rodzaj okuć, dużo łatwiej jest nam do tematu aranżacji domu czy mieszkania podejść holistycznie. Jeżeli nie jesteśmy skazani na gotowe rozwiązania, stworzenie harmonijnej przestrzeni staje się znacznie mniej wymagającym zadaniem.

Spójne kolekcje mebli przeznaczonych do różnych pomieszczeń to okazja do kreowania uporządkowanej przestrzeni o minimalistycznym charakterze. To idea, która od samego początku towarzyszy nam przy tworzeniu kolekcji Verle Küchen. Z naszą ofertą warto zapoznać się właśnie w kwietniu, gdyż przez cały miesiąc nasi klienci mogą skorzystać z 15-procentowego rabatu – zachęca przedstawiciel handlowy marki Verle Jakub Gajda.

VERLE KUCHEN
Autor: materiały prasowe Verle Küchen

Meble Verle Küchen – gdzie je znaleźć?

Gdzie szukać trwałych mebli do przedpokoju? Marka Verle Küchen to jeden z najbardziej cenionych producentów zabudowy meblowej na wymiar. Salony Verle, a w Polsce jest ich już 17, oferują meble do kuchni, łazienek, pralni, garderób i właśnie przedpokojów. Meble, które możemy zamówić w partnerskich studiach, osobiście wybierając materiał wykonania i sposób wykończenia frontów oraz blatów, a także wyposażenie szafek czy szuflad, produkowane są w renomowanych niemieckich fabrykach.

Przedpokój to miejsce, w którym, wbrew pozorom, dużo się dzieje, to również pomieszczenie, które łatwo się brudzi, a podczas deszczowych dni nierzadko dostaje się do niego woda. Odporne na uszkodzenia meble są tu zatem kluczowe, o ile chcemy przez długi czas cieszyć się świetnym wyglądem naszego przedpokoju – podkreśla Jakub Gajda i, jak dodaje, marka Verle na swoje meble udziela 5-letniej gwarancji.

VERLE KUCHEN
Autor: materiały prasowe Verle Küchen

Aranżacja spójna z wystrojem mieszkania

Przedpokój to pomieszczenie przechodnie, które prowadzi nas do pozostałych pomieszczeń w domu. Coraz częściej więc podkreśla się jego funkcję reprezentacyjną. Dobrze zatem, kiedy jego wystrój zapowiada to, czego możemy spodziewać się w kolejnych pokojach. W ten sposób w naszym domu tworzymy spójną przestrzeń, w której od samego wejścia panuje harmonia i w której czujemy się dobrze. Nie oznacza to jednak, że nasz przedpokój ma być nudny i pozbawiony wyrazu czy ciekawych dodatków. Warto jednak zachować tu umiar.

Szczególnie jeżeli do zagospodarowania mamy niewielką przestrzeń, uważajmy na to, by wnętrze nie stało się dla nas przytłaczające. O wiele lepszym wyjściem do małego przedpokoju będzie właśnie zabudowa na wymiar, która pozwoli nam w pełni wykorzystać jego potencjał, niż przepych barw, materiałów czy przypadkowych mebli, który rzadko kiedy kreuje atrakcyjny efekt – radzi przedstawiciel handlowy marki Verle Küchen Jakub Gajda.

VERLE KUCHEN
Autor: materiały prasowe Verle Küchen

Dobrze urządzony przedpokój – sprawdzone patenty

Dużą rolę w przedpokoju będzie oczywiście odgrywać oświetlenie, które sprytnie wykorzystane, pozwoli na osiągnięcie ciekawego rezultatu. Jednak dobre oświetlenie w tym miejscu przyda się jeszcze z innych powodów. Nasz przedpokój bowiem jest nie tylko pierwszym pomieszczeniem, przez które przechodzimy, wchodząc do domu, ale też ostatnim, które mijamy, gdy dom opuszczamy. Z tego powodu tak często w tym miejscu umieszczamy lustro – by przed wyjściem móc po raz ostatni rzucić jeszcze okiem na nasz wygląd.

Wielu z nas, właśnie z uwagi na obecność dużego lustra, przedpokój traktuje jako swoistą garderobę, gdzie przymierza ubrania i tworzy codzienne stylizacje. Z tego względu również dobrze jest w przedpokoju zadbać o odpowiednie oświetlenie. W asortymencie Verle, poza meblami, znajdują się sprzęty AGD oraz elementy wykończeniowe i akcesoria dekoracyjne, takie jak lampy, lustra czy chociażby płyty i panele ścienne. Dzięki temu podczas jednej wizyty w salonie jesteśmy w stanie w pełni wyposażyć wybrane pomieszczenie. To ogromna wygoda i oszczędność czasu – zaznacza Jakub Gajda.

Chcąc urządzić przedpokój tak, by uzyskać aranżację, która z jednej strony przyciągnie uwagę gości, a z drugiej zarówno im, jak i domownikom, da poczucie komfortu, powinniśmy iść raczej w kierunku monolitycznych płaszczyzn, wysokiej zabudowy czy lustrzanych ścian. Te ostatnie zresztą doskonale sprawdzają się w małych i wąskich pomieszczeniach, gdyż pozwalają na ich optyczne powiększenie. Dobrze jest również, kiedy wykorzystujemy wysokiej jakości materiały. W ten sposób naszym gościom – już od wejścia – dajemy sygnał, że zawitali do miejsca, w którym dba się o jakość. Jednocześnie dobrze urządzony przedpokój będzie miał swój specyficzny klimat. Nie zapominajmy więc, by nadać mu nieco indywidualnego charakteru.

VERLE KUCHEN
Autor: materiały prasowe Verle Küchen
Sonda
Podobają Ci się nietypowe materiały do wykończenia łazienki? Który najbardziej?