Jak ładnie urządzić przedpokój: aranżacja przedpokoju - ZDJĘCIA z dobrymi pomysłami z prawdziwych domów

2013-12-29 9:56

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, zwłaszcza, że przedpokój jest wizytówką naszego domu. Aranżacja przedpokoju powinna sprawić, że będzie on ładny i uporządkowany. Jak urządzić długie, wąskie i ciemne wnętrze, które będzie stylistycznie zgrane z resztą mieszkania czy domu, jednocześnie spełniając trudne wymagania funkcjonalne? Mamy kilka pomysłów na ładną i wygodną aranżację przedpokoju.

By przedpokój był ładny i funkcjonalny powinien być bardzo dokładnie przemyślany na etapie projektowania wnętrz. Nie powinniśmy tego zostawiać na koniec, ponieważ coś co jest wizytówką naszego domu nie może być zrobione „przy okazji” czegoś innego. Aranżacja przedpokoju powinna zapewnić schowki na płaszcze i kurtki, dodatki, buty czy torebki. Dobrze jeśli jest miejsce na odłożenie torebki czy kluczy. Przyjrzyjmy się też na planie czy nie ma kolizji drzwi.

Aranżacja przedpokoju: po pierwsze funkcjonalność

Przedpokój jako pomieszczenie zazwyczaj bez dostępu światła dziennego powinien mieć dobrze przemyślane oświetlenie. Jest to ostatnie miejsce, w którym ubieramy się przed wyjściem i poprawiamy makijaż. Z tego względu aranżacja przedpokoju powinna też zapewnić duże lustro, w którym będzie widoczna cała sylwetka. Jeśli szczęśliwie w przedpokoju jest światło dzienne zastosujmy szklane drzwi do salonu, które będą barierą akustyczną ale nie zabiorą cennego światła. Oprócz szafy, w której przechowujemy bieżącą odzież wierzchnią dobrze jest zostawić trochę miejsca na mokre rzeczy. Warto tez pamiętać żeby ściana przy wieszaku czy w najwęższym miejscu była zabezpieczona przed brudzeniem. Może to być farba zmywalna, tapeta lub okładzina fornirowana. Miłym i niezwykle przydatnym  elementem jest w przedpokoju siedzisko. Może to być ciekawe krzesło, stylowy taboret czy jeśli mamy zaprzyjaźnionych stolarza i tapicera cała wnęka wyłożona przyjemną tkaniną z wygodnym miejscem do siedzenia.

Aranżacja przedpokoju: po drugie styl

Styl przedpokoju powinien pasować do reszty mieszkania. Chociaż, jest też dobra wiadomość - w przedpokoju możemy pozwolić sobie na odważniejsze kolory czy wzory, ponieważ jest to pomieszczenie przechodnie, nie spędzamy tu dużo czasu, nie ryzykujemy więc, że szybko nam się znudzi. Aranżując długi przedpokój możemy zaplanować na dłuższej ścianie galerię zdjęć rodzinnych czy z podróży, ulubionych plakatów lub płytką bibliotekę na książki. Aranżując przedpokój warto tez pokusić się o możliwość ukrycia niezbyt estetycznych skrzynek elektrycznych.