Aranżacja wnętrz: jak urządzić przedpokój i pokój gościnny w lofcie?

2018-05-23 12:09 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja loftu rządzi się swoimi prawami. Nie znajdziemy tam osobnego przedpokoju albo pokoju gościnnego. Otwarta przestrzeń jest jedynie podzielona optycznie na strefy. Podział przestrzeni w softloftach, których powstaje ostatnio coraz więcej, ma jednak więcej wspólnego z mieszkaniem i osobnymi pomieszczeniami. Zobaczmy jak ciekawie zaaranżowano pokój gościnny i przedpokój w lofcie na warszawskim Mokotowie.

Jak urządzić pokój gościnny w lofcie? Loft to zazwyczaj otwarta przestrzeń, a pokój gościnny powinien mieć zapewnione minimum intymności. Architekt wnętrz Maja Krajewska z pracowni i showroomu Square Space wpadła na pomysł oddzielnego pokoju gościnnego zachowującego przestrzeń charakterystyczną dla aranżacji wnętrz loftu.

Aranżacja pokoju gościnnego przy salonie

Pomysł na wydzielenie pokoju gościnnego z przestrzeni salonu przypomina rozwiązania francuskie wykorzystujące szkło do dzielenia przestrzeni. Dzieki temu, na co dzień przestrzeń pokoju gościnnego stanowi integralną część salonu. Sofa z funkcją spania z lekkimi stolikami kawowymi i fotelem Egg – klasykiem współczesnego designu, proj. Arne Jacobsena, wygląda jak dodatkowe miejsce w salonie, w którym można się chwilowo odizolować od pozostałych domowników, nie tracąc z nimi kontaktu wzrokowego. Szkło oprawione w stalowe ramy zapewniania barierę akustyczną, kotara z nieprzeziernej tkaniny niezbędną intymność. Dodatkową zaletą tego pomysłu jest zapewnienie dostępu światła dziennego do pokoju gościnnego. Pokój gościnny z racji tego, że jest integralną częścią salonu utrzymany jest w tej samej kolorystyce. Błękitna sofa na tle biało - szaro - błękitnej tapety i ciemnego parkietu wygląda iście wielkomiejsko. Powstało wnętrze naprawdę wyrafinowane!

Jak urządzić przedpokój w przestrzeni dziennej loftu?

Do otwartej części dziennej loftu na Mokotowie należy także wygodnie urządzony przedpokój. Oprócz luksusowej estetyki wprowadzającej w klimat mieszkania zapewniono tu maksimum wygody. Znajdziemy tutaj szafy wnękowe na okrycia wierzchnie, szuflady na buty, półki z szufladami na drobiazgi, nawet wygodne tapicerowane siedzisko we wnęce wygospodarowanej z szaf wnękowych. Tak urządzony przedpokój jest idealną wizytówką mieszkania – jest przecież pierwszym pomieszczeniem, na podstawie którego goście wyrabiają sobie zdanie na temat tego, czego  mogą spodziewać się dalej.