Apartament w Poznaniu - salon
Autor: Kamil Brycki / Studio Wonderspace

Z wanną w sypialni - apartament w Poznaniu

2022-02-04 15:06 matriały prasowe AGF

Niedaleko stąd do dworca i spacerem - przez park - na Stare Miasto. Apartament miał być przeznaczony na wynajem, a więc przyjazny, optymistyczny i wpadający w oko, a przy tym uniwersalny. Marietta Wojtczak, właścicielka Studia Wonderspace, projektując to wnętrze, postawiła więc na jasne kolory i nowoczesny, elegancki styl. Tym, co przyciąga tu gości, jest możliwość kąpieli z widokiem na panoramę Poznania.

Apartament w Poznaniu - kuchnia
Autor: Kamil Brycki / Studio Wonderspace

Elegancji wnętrzu dodaje subtelna sztukateria na ścianach za kanapą i łóżkiem, która współgra z frezowanymi drzwiami. W strefie dziennej, aby stworzyć wrażenie większej przestrzeni, na podłodze zastosowano jeden materiał - wodoodporne panele, które świetnie sprawdzają się tak w salonie, jak i w kuchni i przedpokoju. Aby optycznie rozdzielić pełniące różne funkcje części wnętrza, projektantka wprowadziła odcięcie kolorystyczne. Szarość ścian i sufitu w strefie dziennej wyodrębnia jadalnię, a w sypialni - strefę kąpielową. Stonowaną kolorystykę wnętrza urozmaica zieleń frezowanych części mebli i rude obicia krzeseł oraz poduszki.

W utrzymanej w neutralnej gamie bieli i szarości sypialni znajduje się największa atrakcja mieszkania - wolno stojąca wanna, leżąc w której można podziwiać panoramę miasta. Atmosferę relaksu wprowadzają tu efektowne rośliny doniczkowe.   

Apartament w Poznaniu - sypialnia z wanną
Autor: Kamil Brycki / Studio Wonderspace Projekt wnętrza Marietta Wojtczak, Studio Wonderspace

Wygodny narożnik w salonie jest rozkładany, więc może pełnić funkcję dodatkowego miejsca do spania.

W związku z tym, że mieszkanie ma być przeznaczone na wynajem zarówno krótko-, jak i długoterminowy konieczne było zaprojektowanie dużej przestronnej kuchni oraz przestrzeni do przechowywania. Wszelkie zabudowy wraz z kuchnią i łazienką wykonano na wymiar. Nowoczesny blat kompaktowy jest bardzo cienki, a przy tym cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia. Frezowane części wyspy i frontów w łazience to MDF lakierowany. W kuchni uwagę zwraca lśniąca okładzina ścienna nad blatem - wykonano ją z laminatu imitującego szczotkowany mosiądz. W sypialni jest duża szafa, w której zmieszczą się ubrania, buty, walizki czy sprzęt do sprzątania.

W łazience pierwsze skrzypce gra ogromne podświetlane lustro, które pięknie wydobywa strukturę "drewnianej" zabudowy. Z jasnym tłem kontrastuje czarna armatura firmy Oltens. Mocnym akcentem jest też geometryczny wzór płytek na podłodze imitujących lastryko w różnych odcieniach szarości. W szafce pod umywalką udało się zmieścić nie tylko szuflady, lecz także pralkę. Dodatkową przestrzeń na przechowywanie projektantka wygospodarowała nad zabudową WC.