Apartament w Poznaniu - salon
Autor: Kamil Brycki / Studio Wonderspace

Z wanną w sypialni - apartament w Poznaniu

2022-02-04 15:06 matriały prasowe AGF

Niedaleko stąd do dworca i spacerem - przez park - na Stare Miasto. Apartament miał być przeznaczony na wynajem, a więc przyjazny, optymistyczny i wpadający w oko, a przy tym uniwersalny. Marietta Wojtczak, właścicielka Studia Wonderspace, projektując to wnętrze, postawiła więc na jasne kolory i nowoczesny, elegancki styl. Tym, co przyciąga tu gości, jest możliwość kąpieli z widokiem na panoramę Poznania.

Apartament w Poznaniu - kuchnia
Autor: Kamil Brycki / Studio Wonderspace

Elegancji wnętrzu dodaje subtelna sztukateria na ścianach za kanapą i łóżkiem, która współgra z frezowanymi drzwiami. W strefie dziennej, aby stworzyć wrażenie większej przestrzeni, na podłodze zastosowano jeden materiał - wodoodporne panele, które świetnie sprawdzają się tak w salonie, jak i w kuchni i przedpokoju. Aby optycznie rozdzielić pełniące różne funkcje części wnętrza, projektantka wprowadziła odcięcie kolorystyczne. Szarość ścian i sufitu w strefie dziennej wyodrębnia jadalnię, a w sypialni - strefę kąpielową. Stonowaną kolorystykę wnętrza urozmaica zieleń frezowanych części mebli i rude obicia krzeseł oraz poduszki.

W utrzymanej w neutralnej gamie bieli i szarości sypialni znajduje się największa atrakcja mieszkania - wolno stojąca wanna, leżąc w której można podziwiać panoramę miasta. Atmosferę relaksu wprowadzają tu efektowne rośliny doniczkowe.   

Apartament w Poznaniu - sypialnia z wanną
Autor: Kamil Brycki / Studio Wonderspace Projekt wnętrza Marietta Wojtczak, Studio Wonderspace

Wygodny narożnik w salonie jest rozkładany, więc może pełnić funkcję dodatkowego miejsca do spania.

W związku z tym, że mieszkanie ma być przeznaczone na wynajem zarówno krótko-, jak i długoterminowy konieczne było zaprojektowanie dużej przestronnej kuchni oraz przestrzeni do przechowywania. Wszelkie zabudowy wraz z kuchnią i łazienką wykonano na wymiar. Nowoczesny blat kompaktowy jest bardzo cienki, a przy tym cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia. Frezowane części wyspy i frontów w łazience to MDF lakierowany. W kuchni uwagę zwraca lśniąca okładzina ścienna nad blatem - wykonano ją z laminatu imitującego szczotkowany mosiądz. W sypialni jest duża szafa, w której zmieszczą się ubrania, buty, walizki czy sprzęt do sprzątania.

W łazience pierwsze skrzypce gra ogromne podświetlane lustro, które pięknie wydobywa strukturę "drewnianej" zabudowy. Z jasnym tłem kontrastuje czarna armatura firmy Oltens. Mocnym akcentem jest też geometryczny wzór płytek na podłodze imitujących lastryko w różnych odcieniach szarości. W szafce pod umywalką udało się zmieścić nie tylko szuflady, lecz także pralkę. Dodatkową przestrzeń na przechowywanie projektantka wygospodarowała nad zabudową WC.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany