Konferencja online “Najważniejsze w domu: kuchnia I łazienka”
Autor: Redakcja

Najważniejsze w domu – kuchnia i łazienka. Konferencja online dla architektów wnętrz. WIDEO

2021-06-01 16:21 AGF

17 czerwca 2021 roku odbyła się konferencja online „Najważniejsze w domu – kuchnia i łazienka”. Podczas warsztatów i dyskusji panelowych architekci wnętrz i eksperci zaprezentowali trendy w projektowaniu kuchni i łazienek w kontekście zmieniających się potrzeb użytkowników oraz najnowszych technologii. Organizatorem wydarzenia był Time S.A., wydawca magazynów wnętrzarskich „Dobre Wnętrze”, „M jak Mieszkanie”, „Moje Mieszkanie”, „Kuchnia & Łazienka” oraz serwisu Urzadzamy.pl.

Podczas konferencji architekci i projektanci wnętrz wspólnie z ekspertami z różnych branż poszukiwali odpowiedzi na pytanie, jak projektować kuchnie i łazienki, by odpowiadały współczesnym potrzebom związanym ze zmianą stylu życia – większej niż dotychczas chęci, by codzienne obowiązki łączyć z budowaniem relacji rodzinnych. Z dyskusji i warsztatów dowiedzieliśmy się, jak nowinki techniczne mogą uczynić nasze życie zdrowszym, łatwiejszym i przyjemniejszym. Zaprezentowano też najnowsze technologie, modne materiały i wzory oraz funkcjonalne rozwiązania przestrzenne.

Partnerem głównym konferencji była firma LINK4, pionier i lider ubezpieczeń direct w Polsce, partnerami zaś firmy:

Cosentino – producent innowacyjnych, wielkoformatowych materiałów do wszechstronnego zastosowania w architekturze,

Geberit – europejski lider produktów sanitarnych, obecny na polskim rynku od 25 lat,

FDESIGN – nowa marka baterii łazienkowych i kuchennych, która inspiracje czerpie wprost z natury.

KUCHNIA I ŁAZIENKA BLIŻEJ SALONU – panel dyskusyjny

W pierwszym panelu, prowadzonym przez Agnieszkę Gruszczyńską-Hyc, redaktor naczelną miesięczników „Dobre Wnętrze”, „M jak Mieszkanie” i serwisu Urzadzamy.pl, architekt Anna Koszela, Adam Budzyński, prezes Decoroom, obecnej na polskim rynku od 12 lat pracowni architektury wnętrz, i Katarzyna Piotrowska, architekt wnętrz w Decoroom, zastanawiali się, czy doświadczenia ostatniego roku przyniosą trwałe zmiany w organizacji życia domowego oraz – w konsekwencji – w planowaniu przestrzeni. Omówili nowe funkcje kuchni i świeże pomysły na aranżacje łazienek.

Kuchnia i łazienka bliżej salonu – panel dyskusyjny | Konferencja Najważniejsze w domu – kuchnia i łazienka

MEBLE KUCHENNE I ŁAZIENKOWE – panel dyskusyjny

W kolejnej rozmowie, prowadzonej przez Dorotę Jaworską, redaktor naczelną miesięcznika „Moje Mieszkanie”, udział wzięły architekt Monika Bronikowska z pracowni Hola Design i architekt Agnieszka Buczkowska-Korlińska ze studia INTER-ARCH Architekci. Tematem było projektowanie zabudowy kuchennej oraz mebli do łazienki. Jak sprawić, by odpowiadały różnorodnym i zmiennym potrzebom użytkowników oraz czy potrzeby te można zdefiniować w dłuższej perspektywie. Architektki zastanawiały się, czy w efekcie mody na ekologię wrócimy powszechnie do projektowania spiżarni i innych pomieszczeń pomocniczych nie tylko w domach, ale też w mieszkaniach. Doradzały, jak powinny być wyposażone i jak zorganizować miejsce do segregowania odpadów.

Meble kuchenne i łazienkowe – panel dyskusyjny | Konferencja Najważniejsze w domu – kuchnia i łazienka

KUCHNIA SPRZYJAJĄCA ZDROWEMU ODŻYWIANIU – warsztaty

Kolejnym punktem programu były warsztaty, które poprowadziła Kamila Pawłowska – dietetyk platformy „Jesz co lubisz”, psychodietetyk. Ekspertka mówiła m.in. o roli przyzwyczajeń, które nie zawsze pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i kondycję fizyczną. Radziła też, na co zwracać uwagę we własnej kuchni, aby żyć zdrowiej i czuć się lepiej.

Kuchnia sprzyjająca zdrowemu odżywianiu – warsztat ekspertki platformy Jeszcolubisz.pl | Konferencja Najważniejsze w domu – kuchnia i łazienka

INNOWACYJNE MATERIAŁY – panel dyskusyjny

Na temat nowych technologii pozwalających na osiąganie oryginalnych form, np. o niewielkim przekroju, zintegrowanych powierzchni o różnorodnym przeznaczeniu, ciekawych struktur i nowych powierzchni użytkowych Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna miesięczników „Dobre Wnętrze”, „M jak Mieszkanie” i serwisu Urzadzamy.pl, rozmawiała z Anetą Konowrocką, Marketing Managerem z firmy Cosentino, i architektem Jakubem Wiśniewskim z pracowni JMW Architekci.

Innowacyjne materiały – panel dyskusyjny | Konferencja Najważniejsze w domu – kuchnia i łazienka

ODKRYJ NOWY NURT – warsztaty online – FDESIGN

Aleksandra Biernat, ekspertka ds. strategii i wizerunku marek współpracująca z FDESIGN, partnerem konferencji, w rozmowie z Agnieszką Gruszczyńską-Hyc zaprezentowała nową markę baterii kuchennych i łazienkowych FDESIGN.

Odkryj nowy nurt – warsztat FDESIGN | Konferencja Najważniejsze w domu – kuchnia i łazienka

INTELIGENTNY DOM – panel dyskusyjny

Czym są inteligentne rozwiązania w kuchni i łazience oraz czy smart dom jest bezpieczniejszy? Dyskusję o fascynującym świecie mieszkania, które samo myśli i podejmuje decyzje, poprowadził Paweł Kaliński, redaktor prowadzący serwisu Urzadzamy.pl. Jego rozmówcami byli architekt Aleksander Jankowski z pracowni Jankowski i OpyrchałMonika Komalska, właścicielka YAK Living Space Experience, ambasadorka marki ABB, i Agnieszka Mac, kierownik zespołu merytorycznej likwidacji szkód LINK4.

Inteligentny dom – panel dyskusyjny | Konferencja Najważniejsze w domu – kuchnia i łazienka

UBEZPIECZENIE MIESZKANIA – WIĘKSZY KOMFORT ŻYCIA – warsztat online LINK4

Warsztat poświęcony zagadnieniom ubezpieczeń mieszkań i domów poprowadzili eksperci LINK4, partnera głównego konferencji: Agnieszka Mac, kierownik zespołu merytorycznej likwidacji szkód LINK4Małgorzata Szarłat, starszy specjalista ds. likwidacji szkody majątkowej LINK4, i Marcin Upława, ekspert ds. likwidacji szkody majątkowej LINK4.

Ubezpieczenie mieszkania – większy komfort życia – warsztat online LINK4 | Konferencja Najważniejsze w domu – kuchnia i łazienka

ETYKA, WODA I ENERGIA – panel dyskusyjny

Katarzyna Orwat, główna projektantka pracowni ORWAT DESIGN, ambasadorka marki Geberit, Monika Staniec, główny architekt w Nova-Bat Interior Design, ambasadorka marki Geberit, oraz Justyna Zborowska, menedżer ds. reklamy i PR firmy Geberit, rozmawiały o tym, jak zmieniają się proekologiczne postawy konsumentów oraz jak firmy dbają o środowisko i wspierają w tym swoich klientów. Jak domowe urządzenia – od AGD po armaturę – pomagają oszczędzać wodę i energię, a nowe technologie wpływają na zmianę nawyków związanych z odpowiedzialnym korzystaniem z zasobów naturalnych. Rozmowę prowadziła Agnieszka Gruszczyńska-Hyc

Etyka, woda i energia – panel dyskusyjny | Konferencja Najważniejsze w domu – kuchnia i łazienka

Wydarzenie objęły patronatem radio Supernova, magazyn „Architekt Wnętrz” i platforma Jeszcolubisz.pl. Więcej na stronie najwazniejszewdomu.pl.

baner konferencji
Autor: materiały własne
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany