Zadbaj o dobry nastrój swojego psa lub kota. Designerskie akcesoria dla zwierząt

2023-07-18 8:13

Kot i pies – jak wszyscy domownicy – potrzebują rzeczy, które zapewniają im komfortowe życie, udany wypoczynek, dobrą zabawę i bezpieczeństwo. Pośród różnorodnych produktów dla zwierząt można znaleźć rzeczy niezbędne i przy okazji ładne. Zadbaj o dobry nastrój swojego pasa lub kota, kup mu modne akcesoria.

Drapak dla kota - niezbędny

Drapak to niezbędne wyposażenie w mieszkaniu każdego „kociarza”. Służy nie tylko do ostrzenia pazurów, także pobudza mięśnie i układ krążenia. W zależności od konstrukcji, może być miejscem do zabawy i odpoczynku. Polecamy stabilne modele wykończone sizalem – najbardziej trwałym włóknem naturalnym, długo zachowującym odporność na kocie pazury.

Drapak dla kota
Autor: serwis prasowy pawzroad.com Na zdj. drapak Duck (dostępne także Swan oraz Flamingo), wys. 48 cm.

Miski — żeby jedzenie nie uciekało

Wędrujące po całej kuchni miski z karmą, plus resztki jedzenia na podłodze… to widok znany niejednemu właścicielowi czworonoga. Aby zapobiec takim sytuacjom, warto kupić silikonową, antypoślizgową matę, dzięki której psia stołówka zostanie na swoim miejscu. Dobrym rozwiązaniem są też miski z gumowymi podkładkami albo w całości wykonane z silikonu.  Na zdj. zabawna, designerska miska dla psa Cup & Plate marki United Pets w kształcie filiżanki w komplecie z matą antypoślizgową pod miskę.

Przeczytaj także: Legowisko dla psa - jak zrobić, gdzie umieścić i jak o nie dbać?

Miska dla psa
Autor: serwis prasowy marki United Pets

MASKOTKI

Małe zabawki mają wielką moc – sprawiają, że kot biega, skacze i turla się jak szalony. Jeśli jednak nasz pupil jest wyjątkowo leniwy i nie przejawia zainteresowania maskotką, można nasączyć ją kilkoma kroplami olejku z kocimiętki.

Zabawka dla kota
Autor: serwis prasowy marki Zara Home Na zdj. szydełkowa zabawka dla kota marki Zara Home.

Zobacz też: Jak urządzić mieszkanie przyjazne zwierzętom