Trend: kolekcje akcesoriów dla zwierząt w sklepach z wyposażeniem wnętrz

2021-05-20 10:21

Szukasz ładnego legowiska dla psa albo domku dla kota? Mamy coś dla Ciebie. Oprócz specjalistycznych firm, teraz popularne sklepy sieciowe z wyposażeniem wnętrz, proponują nowoczesne i wykonane z atrakcyjnych materiałów akcesoria domowe dla psów i kotów.

Spis treści

  1. Efekt synergii  przez połączenie mebli i akcesoriów dla czworonogów
  2. Designerskie drapaki dla kotów
  3. Ekskluzywne budy dla psów i interaktywne zabawki

Betonowa kapsuła  dla kota albo buda dla psa z drewna czerwonego cedru? Tak, właściciele psów i kotów potrafią dla swoich pupili zrobić naprawdę dużo. Ulubione zwierzaki zajmują wiele miejsca w sercach i smartfonach, ale w domach ich posłania pozostawiają sporo do życzenia. Legowiska, domki lub drapaki nie są ładne i zwyczajnie nie pasują do wystroju mieszkania. Ostatnio  oprócz firm specjalizujących się w produkcji gadżetów  dla psów i kotów, także sieciówki z wyposażeniem wnętrz proponują akcesoria dla domowych pupili spójne stylistycznie z meblami i dodatkami będącymi w ich ofercie. Na to czekaliśmy!

Efekt synergii  przez połączenie mebli i akcesoriów dla czworonogów

Teraz w sklepach na zwierzęta czekają nowoczesne łóżka i legowiska. Szwedzka sieciówka do regału z jednej z najbardziej popularnych swoich serii  wprowadziła wkładkę – domek dla kota. W kolekcji akcesoriów dla zwierząt znajdziemy posłania, poduchy, mini kanapy – przypominające te dla ludzi, domki i drapaki dla kotów, miski, smycze, kocyki, stylowe adresówki i kuwety. Można kupić również specjalne torby do przewożenia zwierzaka. Akcesoria zostały zaprojektowane przez dizajnerów kochających zwierzęta, a pomysły były konsultowane przez lekarzy weterynarii.

Czytaj też: Pies w mieszkaniu. Na co zwrócić uwagę podczas remontu?

Design dla zwierząt
Autor: materiały prasowe IKEA

Designerskie drapaki dla kotów

Brzydkie, sznurkowe  słupki, czyli drapaki dla kotów, które stawia się gdzieś w mieszkaniu, najczęściej w salonie, odchodzą nareszcie w zapomnienie. Teraz drapak możesz założyć na nogę stołową – kupiony w tym samym sklepie na pewno będzie pasował. To świetne rozwiązanie sprawi, że wszyscy będą zadowoleni i kot i właściciel. Kot, bo ma gdzie tępić pazurki, a właściciel, bo nie ma w salonie dodatkowego „mebla”. Pojawiły się też posłania robione z grubej włóczki – podobne do najbardziej modnych pledów czy tipi, jako domki do spania. Właścicielom kotów spodoba się pewnie system półek naściennych, po których mogą skakać zamiast po meblach z dekoracyjnymi bibelotami.

Czytaj też: Jak odnowić drapak dla kota?

Design dla zwierząt
Autor: materiały prasowe IKEA

Ekskluzywne budy dla psów i interaktywne zabawki

Dla psów też powstają coraz bardziej designerskie akcesoria. Co powiecie na stylowy fotel z pikowaną poduszką umieszczoną na drewnianym stelażu albo na… łóżko wykonane z płyty MDF? Buda na zewnątrz też już nie jest tym o czym myślicie. To designerskie lokum może być zbudowane z drewna (czerwonego cedru) i  deski cementowej. Domek może być dodatkowo wyposażony w specjalne zagłębienia na miski -wiatr ani żaden intruz ich nie ruszy.

Design dla zwierząt
Autor: Pyramd design

Stylowe posłania mogą przybierać formę kostki sześciennej z wejściem umieszczonym na rogu, wielościanu jak fasetowany kamień szlachetny, albo zminiaturyzowanego tipi. W ofercie sklepów pojawiły się także interaktywne zabawki dla psów – miski dozujące smakołyki po naciśnięciu przez czworonoga odpowiedniego elementu.

Czytaj też: ZRÓB TO SAM: stojak na miski dla psa