Tanie drapaki dla kota. Są modne i praktyczne! Zobacz zdjęcia i ceny

2023-10-03 11:32

Czy koty lubią drapaki? To bez wątpienia przydatny gadżet, który zapewni rozrywkę naszym czworonogm. Może być ciekawą ozdobą mieszkania, ale też uchronić meble przed zniszczeniem. Kot, który nie będzie miał, gdzie ścierać swoich pazurków, użyje do tego naszych mebli! Jaki drapak dla kota jest najlepszy? Zobacz TOP 9 w naszej galerii.

Czy każdy kot potrzebuje drapaka?

Jeśli jesteś posiadaczem kota, zapewne wiesz, że potrzebuje drapania. Umożliwia mu to ścieranie pazurów, ale też pozostawienie na przedmiotach swojego zapachu. Drapak nie jest gadżetem obowiązkowym, jednak bez niego, nasz pupil może zacząć drapać, a co za tym idzie - niszczyć nasze meble.

- Drapak dla kota pozwoli mu wcielić w życie naturalne instynkty, zetrzeć zbyt długie pazurki, a niejednokrotnie dostarczy także rozrywki - czytamy na stronie alezwierzaki.pl. - Wystarczy zdecydować się na odpowiedni model, dopasowany do preferencji Twojego zwierzaka. Aby zachęcić kota do korzystania z nowego drapaka, możesz posłużyć się małym podstępem: nagrodzić go przysmakiem za drapanie lub spryskać drapak odrobiną.

W sklepach dostępne są różnorodne drapaki, które nie tylko zapewnią świetną zabawę zwierzęciu, ale też urozmaicą nasze mieszkanie. Ceny zaczynają się już od 50 złotych. Te bardziej kreatywne zestawy znajdują się w cenie od 150 zł wzwyż - oprócz drapaka posiadają często hamak lub budkę z legowiskiem.

Jakie wymiary powinien mieć drapak dla kota?

Zanim wybierzesz rozmiar drapaka odpowiedni dla Twojego zwierzaka, zwróć uwagę, czy model jest stabilny oraz wykonany z bezpiecznych tworzyw. W mieszkaniu ustaw go tak, aby dojście do niego nie było problematyczne i zwierzę będzie mogło swobodnie z niego korzystać.

Drapak powinien być wyposażony w obszar do ostrzenie pazurów. Zwróć też uwagę, czy rozmiar drapaka jest odpowiedni dla Twojego kota. Inny jest do kupienia dla kociąt, a jeszcze inny dla dorosłych osobników.

- Pojedynczy słup powinien być tak wysoki, by podczas drapania kot mógł swobodnie stać na tylnych łapach oraz na tyle gruby, by mógł objąć go przednimi - podkreślono na stronie catpaw.pl. - Wszelkie budki, tunele i półki również muszą być na tyle duże, by kot był w stanie się tam wygodnie zmieścić i swobodnie przemieszczać się między elementami drapaka.

Jak dodano, ważne jest, aby akcesoria nie zasłaniały powierzchni do drapania. Powinna zajmować minimum 40 cm długości oraz 20 cm szerokości.

Jaki drapak dla kota wybrać?

Drapak dla kota musi być przede wszystkim bezpieczny, czyli stabilny i wykonany z dobrej jakości materiałów. Najlepiej ustawić go w miejscu, w którym dużo się dzieje - na przykład w salonie - ponieważ koty uwielbiają być w centrum. W sklepach znajdziemy różne rodzaje drapaków. Wśród nich są:

  • drapaki ścienne
  • drapaki wiszące
  • drapak z domkiem
  • drapaki w formie tuneli

Zanim zdecydujemy się na konkretny model, dobrze jest przyjrzeć się zwierzakowi. Woli drapać dywan, a może stojącą komodę? Wówczas łatwiej będzie Ci wybrać drapak z pośród modeli poziomych i pionowych. W końcu to Twój kot ma być z niego zadowolony, dopasuj go maksymalnie do jego preferencji.

Tanie drapaki dla kota. Zobacz zdjęcia i opisy

Czytaj także: Te rośliny są niebezpieczne dla zwierząt! Nie trzymaj ich w zasięgu czworonoga