Nie chowaj legowiska w kącie. Pomysłowy domek dla pupila będzie ozdobą wnętrza

2023-02-15 13:19

Nasze ukochane czworonogi potrzebują miejsca tylko dla siebie. Może być to domek albo wyznaczone lokum – wygodne i ładne!

sklejka
Autor: serwis prasowy misspaper.pl, Trixi

Nawet jeśli pupil/pupile (liczbę mnogą popieramy) sypiają na sofie albo w łóżku – nie potępiamy ;-) – to i tak powinny mieć swoją przestrzeń, z dala od ciągów komunikacyjnych, w miejscu, w którym poczucie bezpieczeństwa idzie w parze z poczuciem bycia w rodzinie.

Psy na ogół wolą otwarte kwatery, koty – zamieszkują także chętnie wszelkie domki. Zrobisz je np. ze sklejki, tkaniny, sznurka (szydełkiem) itp., ba, wystarczy fajnie zaaranżowane pudełko.

Wielką przyjemność sprawisz kotu, budując półki-schodki, ustawiając je na różnych meblach. Jeśli masz miejsce, możesz się pokusić o stworzenie wymyślnej konstrukcji z wykorzystaniem pni, gałęzi, skrzynek itp.

Ważna jest także zawartość lokum – materac, poduszka, kocyk powinny być miękkie, by wielogodzinne leżenie (zwierzęta w podeszłym wieku i chore!) nie powodowało tworzenia się modzeli na stawach, na co narażone są szczególnie psy z nadwagą oraz duże i olbrzymie.

Króliki, chomiki, świnki morskie mieszkają zwykle w gotowych klatkach (pamiętajmy, by były duże!), ale nic nie stoi na przeszkodzie, by adaptować na nie, odpowiednio przystosowując, bufety, szafki i szafeczki.

ZACISZNY NAMIOCIK

Zapewniające intymność legowisko może zainteresować także niewielkiego psa. Co ma znaczenie, jest z odpornej na zabrudzenia wytrzymałej tkaniny, którą można prać. Wybierając gotowy produkt albo szyjąc samemu tego typu domek, wybierz podobne materiały. Ozdoby (aplikacje, taśmy itp.) przymocuj np. na rzep, by w razie konieczności intensywnego prania nie ucierpiały.

Domek dla pupila
Autor: serwis prasowy marki Halkalife

EKOWIEŻA

Domek-drapak Mr. Paper powstał z 60 sklejonych warstw tektury o wysokiej gramaturze i został zabezpieczony sklejką. Idealny do nowoczesnych wnętrz.

SPANIE W KRATKĘ

Tapicerowana sofa spodoba się opiekunom (i psom) z poczuciem humoru. Kupując tego rodzaju legowisko, upewnij się, że tkanina jest odporna na zabrudzenia albo od razu uszyj pokrowce łatwe do zdejmowania i prania.

Domek dla kota
Autor: serwis prasowy misspaper.pl
posłanie dla psa
Autor: serwis prasowy next.co.uk

SOFKA BOHO

Minikanapa z bambusa to stylowe (i modne!) rozwiązanie. Kupując tego rodzaju mebelek, dopasuj rozmiar do wielkości pupila. Musi móc się w nim wyciągnąć. Lepsze (i zdrowsze) będzie za duże niż za małe posłanie.

posłanie dla psa
Autor: serwis prasowy marki Nordal

WILLA NA ZAMÓWIENIE

Metalowa szafka-klatka została obstalowana u ślusarza. Dół to część mieszkalna, góra – „strych” służący jako magazyn karmy i akcesoriów dla królika. Inspirując się tym przykładem, możesz rozważyć przerobienie obszernej szafki czy małego bufetu na potrzeby królika. Fronty pełne zastąp drzwiczkami z metalową siatką.

Królik
Autor: Marcin Czechowicz

Z OKNEM NA ŚWIAT

Szafka nocna może awansować na domek dla kota. Wytnij i oszlifuj „bulaj”, wyłóż wnętrze poduszką i gotowe!

Domek dla kota
Autor: serwis prasowy next.co.uk

KOMÓRKI DO WYNAJĘCIA

Domek dla kota Kallax (IKEA) może stanąć dosłownie wszędzie. Idąc za tym pomysłem, warto ustawić kilka takich legowisk (albo koszyków), by pupil mógł się „przeprowadzać” wedle woli. Pamiętaj, że legowisk powinno być o jedno więcej niż kotów w domu – nie szkodzi, że czasem i tak będą spać po kilka na jednym ;-).

Domek dla kota
Autor: serwis prasowy marki IKEA

Masz ochotę zrobić samodzielnie domek czy legowisko dla pupila? Pamiętaj, by stosować materiały nietoksyczne, z atestami oraz dobrze przemyśleć konstrukcję lub adaptację mebla. Zwierzaki miewają zaskakujące pomysły i gdyby przyszła im do głowy ochota na degustację – nie powinny na tym ucierpieć.

ŁAP POMYSŁ
Legowisko dla kota
Autor: serwis prasowy marki Trixi Mata do leżenia marki Trixi.
Legowisko dla kota
Autor: serwis prasowy marki French Bedroom
Legowisko dla psa
Autor: serwis prasowy flum-manufaktur.de Legowsko dla psa Bailey marki FLUM Manufaktur.
Domek dla kota
Autor: Marthijn Brinks/unsplash.com
Legowisko dla psa
Autor: serwis prasowy marki Charley Chau
domek dla psa
Autor: serwis prasowy marki Cecil and Prudence Domek dla psa Cubby Pine, Cecil and Prudence, pakamera.pl
Legowisko dla kota
Autor: serwis prasowy marki Cecil and Prudence Trzypoziomowe legowisko dla kota Villa Comfy, cecil-prudence.com