Wymiana drzwi. Podpowiadamy jaki model drzwi wybrać i z jakimi kosztami trzeba się liczyć

2017-01-13 11:38

Czeka Cię wymiana drzwi, ale nie wiesz jaki model wybrać i na jaki materiał się zdecydować? Podpowiadamy jakie drzwi wewnętrzne sprawdzą się najlepiej i z jakimi kosztami musisz się liczyć. Zobacz jakie modele drzwi są aktualnie na topie i do czego należy dopasować nowe drzwi!

Spis treści

  1. Wymiana drzwi: to warto wiedzieć przed zakupem!
  2. Do czego dopasować drzwi? Jakie drzwi wybrać do małego pokoju?

Wymiana drzwi: podpowiadamy jak się do tego przygotować. Zdecydowałeś się na zakup nowych drzwi wewnętrznych, ale wciąż masz wiele pytań na które nie znasz odpowiedzi. Zastanawiasz się od czego zacząć, jak się do tego zabrać? Nie wiesz czy wybrać drzwi szklane czy drewniane? Chcesz się dowiedzieć jakie drzwi są aktualnie najmodniejsze i czy lepsze są przesuwne czy klasyczne? Podpowiadamy co jest aktualnie trendy! Zobacz jaki model drzwi sprawdzi się w twoim wnętrzu i ile będzie cię to kosztować.

Wymiana drzwi: to warto wiedzieć przed zakupem!

Zanim zdecydujesz się na wymianę drzwi wewnętrznych, poznaj dostępny na rynku asortyment. Przejrzyj katalogi i strony internetowe firm produkujących drzwi wewnętrzne, zajrzyj do kilku sklepów stacjonarnych. Zobacz, jakie nowości pojawiły się na rynku. Zastanów się nad stylem i kolorystyką drzwi, które powinny pasować do twojego wnętrza. Wybór nowych drzwi może ci ułatwić np. program „kreator wnętrz” na invado.pl. Pamiętaj, że do kuchni i łazienki potrzebujesz drzwi wewnętrznych o wzmocnionej odporności na wilgoć. Drzwi do łazienki muszą mieć szczelinę wentylacyjną, tuleje lub dolne podcięcie.

Wymiana drzwi: to musisz zrobić w domu. Wymierz dokładnie otwór drzwiowy, sprawdź grubość muru. Nie ograniczaj się do pomiarów na jednej wysokości. Zapisz na kartce szerokość otworu drzwiowego i muru – przy podłodze, w połowie wysokości, na górze. Jeśli szerokości będą różne, to ważny sygnał: musisz kupić ościeżnicę regulowaną. Przed tobą jeszcze kafelkowanie ściany obok drzwi? Dodaj 1–2 cm o grubości muru. Na koniec rozważ, w którą stronę ma się otwierać skrzydło drzwiowe: drzwi lewe czy prawe? Gdzie przymocować zawiasy? Gdy po lewej stronie otworu drzwiowego, szukaj skrzydła lewego, a gdy po prawej – prawego.

WIĘCEJ: 7 prostych sposób jak odnowić stare drzwiWybieramy drzwi w sklepie. Będąc już w sklepie, zanim kupisz drzwi, pytaj o materiały i detale, oglądaj drzwi z bliska. Tańsze i zwykle mniej trwałe są skrzydła cienkie, okleinowane folią (farba i lakier także nie stanowią dobrej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi). Droższe i odporniejsze są drzwi grubsze, ze stabilnym drewnianym ramiakiem, na zewnątrz pokryte laminatem lub fornirem. Przyjrzyj się okleinie drzwi i framug. Niewidoczne spoiny, mała liczba łączeń to duża szansa na to, że drzwi długo ci posłużą.

Do czego dopasować drzwi? Jakie drzwi wybrać do małego pokoju?

Przy wyborze drzwi zastanawiasz się do czego najlepiej dopasować nowy model albo jaki rodzaj sprawdzi się w małym pokoju? Nie wiesz kiedy wybrać drzwi otwierane na dwie strony? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Jakie drzwi wybrać do małego pokoju? Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, a do tego niezbyt dobrze oświetlone, zamontuj drzwi jasne, najlepiej w kolorze jak najbardziej zbliżonym do barwy ścian. Możesz też postawić na drzwi, które mają przeszklenia, które wpuszczą światłodo wnętrza. Z kolei drzwi przesuwne pozwolą ci zaoszczędzić miejsce, które byłoby konieczne do otwierania tradycyjnych drzwi.

Do czego lepiej dopasować drzwi? Czy kolor drzwi powinnie pasować do okien, mebli czy może podłogi? Drzwi muszą mieć punkt zaczepienia, np. podłogę, ścianę, detal powtarzający się we wnętrzu. Od ciebie zależy, co to będzie. Sprawdzonym patentem są drzwi w tym samym kolorze co listwa przypodłogowa, ściana albo posadzka.

Co wtedy, gdy nowo wykuty otwór drzwiowy wykazał różnice poziomu podłóg? Jeśli posadzka nie jest jeszcze wykończona, można wyrównać poziomy nową wylewką. Jej wykonanie zleć fachowcowi, by uniknąć efektu falującego podłoża. Inna możliwość (jedyna w przypadku gotowej posadzki) to montaż progu o maksymalnej wys. 4 cm.

Kiedy warto zamontować drzwi otwierane na dwie strony? Takie drzwi wewnętrzne zdają egzamin w przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych, a także w łazience i w często użytkowanym pokoju. Dużo łatwiej otwiera się bowiem skrzydło przed siebie niż do siebie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE