Wyłączniki i gniazdka. Detale w urządzaniu wnętrz

2009-02-06 1:00

Wyłączniki i gniazdka łączy coś więcej niż tylko funkcja i ukryty w ścianie przewód pod napięciem. W aranżacji wnętrz warto zwracać uwagę na detale. W pełnym świetle będzie widać, czy kontakty (popularna nazwa wyłączników światła) i gniazdka elektryczne pasują stylem zarówno do siebie, jak i do koloru ścian. Zgodne pary są w domu mile widziane.

Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad małym kawałkiem plastiku umieszczonym na ścianie. Traktujemy go po macoszemu. Tymczasem wyłącznik (potocznie kontakt), powinien współgrać z otoczeniem. Włączniki (kontakty) to nie tylko urządzenia funkcjonalne, to również element wnętrza, który może podkreślić jego charakter. Bez względu na rodzaj pomieszczenia, w którym się znajduje włącznik powinien nie tylko być dobrze widoczny, ale również ładny.

O czym jeszcze pamiętać podczas remontu? >>

Kontakty, włączniki i gniazdka jako praktyczne dekoracje: pomyśl o tym przed remontem! >>

Jak dopasować wyłącznik do stylu wnętrz

W zależności od typu pomieszczenia lub charakteru wnętrza możemy zdecydować się na włącznik z podświetleniem orientacyjnym widoczny w nocy, polecany do pomieszczeń słabo doświetlonych. Wyłącznik w srebrno-szarym kolorze doskonale komponuje się z surowymi, kamiennymi ścianami. Do salonów o pastelowej, ciepłej kolorystyce można wybrać oryginalny i elegancki podwójny włącznik, wykonany częściowo z palisandru lub w oprawce imitującej drewno. Do wnętrz, w których ważnym elementem zdobniczym jest stal, chrom lub po prostu metal, doskonale pasować będzie włącznik w żeliwnej oprawce. Dostępne są również włączniki kolorowe, lub wkomponowane w kolorową oprawkę.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE