Urządzaj wnętrza ze smartfonem – poradnik

2018-06-19 16:04

Trudno wyobrazić sobie życie bez telefonu pod ręką. A czy może on nam pomóc urządzić ze smakiem salon, sypialnię czy kuchnię? Jak najbardziej! Oto kilka aplikacji, które ułatwią aranżowanie oraz zakupy.

Gdzie szukać inspiracji?

Pierwszy krok to poszukiwanie inspiracji. Znajdziemy je nie tylko w kolorowych magazynach, lecz także w nieskończonych zasobach zdjęć w internecie. A jak wygospodarować miejsce na dysku, by je wszystkie zapisać, a potem wygodnie się nimi dzielić? Tu z pomocą przychodzą serwisy, które dostępne są również jako aplikacje mobilne, np. Pinterest. Zdjęcia przechowujemy na tablicach, które można przyporządkować salonowi czy łazience. Zyskujemy do nich wygodny dostęp w domu i dowolnym miejscu, w którym akurat mamy chwilę na poszukiwania. Jeśli chcemy podzielić się naszym wyobrażeniem o idealnym wnętrzu np. z architektem, po prostu udostępniamy link do tablicy.

Wygodne aplikacje mobilne

Najnowsze technologie przyjdą ci z pomocą, jeśli od dłuższego czasu zastanawiasz się, czy np. pomalowanie ścian w odcienie szarości to dobry pomysł. Wystarczy zrobić zdjęcie pokoju, dobrać odpowiedni odcień, a technologia AR (augmented reality), czyli rozszerzonej rzeczywistości, zrobi już za nas resztę. Zobaczymy na ekranie telefonu nasz pokój w nowej odsłonie kolorystycznej, a potem kupimy w sklepie farbę dokładnie w wybranym odcieniu, ponieważ takie aplikacje udostępniają producenci farb.

Jeśli zmiany mają być poważniejsze niż tylko odświeżenie kolorystyki w mieszkaniu, to z pewnością przydadzą się aplikacje, które pomogą w wykreowaniu zupełnie nowej aranżacji. Do stworzenia planu mieszkania z wymiarami nie potrzebujesz już specjalistycznych narzędzi. Wystarczy pobrać aplikację do wymiarowania, stanąć na środku pokoju i zrobić kilka zdjęć. Wymiary i plan pomieszczenia pojawią się błyskawicznie. W sklepach z aplikacjami dostępne są również tzw. planery – warto przetestować kilka na telefonie lub na nieco większym ekranie tabletu. Dzięki nim możemy wprowadzić dokładne wymiary i kształt pomieszczenia, a następnie, korzystając z katalogów pełnych mebli, oświetlenia i dodatków, przemeblowywać je i sprawdzać najróżniejsze warianty. Otrzymamy w ten sposób efektowną wizualizację 3D, która zdecydowanie ułatwi podjęcie decyzji zakupowych.

Czas na oszczędności

Zanim wybierzemy się na zakupy, warto też poszukać sposobów na oszczędności i przejrzeć aktualne promocje. Korzystając z aplikacji Home Profit, można sprawdzić rabaty i okazje, jakie oferuje ponad 1000 sklepów w Polsce. Jej użytkownicy mogą zaoszczędzić od 5 do 50 procent, kupując materiały budowlane czy wyposażenie wnętrz. To wszystko bez zbierania punktów czy kolekcjonowania kart i kuponów – aktualne promocje zostały zgromadzone w jednym miejscu. Wystarczy pobrać aplikację, a potem pokazać ją przy kasie w sklepie lub wpisać kod przy zakupach internetowych.

Urządzaj wnętrza ze smartfonem

Autor: mat. pras. Home Profit

Warto wiedzieć

Dostęp do atrakcyjnych rabatów Home Profit można uzyskać na dwa sposoby. Po pierwsze, pobierając darmową aplikację. Po drugie, jeśli jesteśmy klientem jednego z partnerów programu (banku, dewelopera lub pośrednika finansowego), otrzymujemy dodatkowo kartę z kodem „Premium Access”. A to oznacza jeszcze większe rabaty i specjalne promocje. Można też zakupić taki kod w cenie 219 złotych.

Uwaga! Dla czytelników Urzadzamy.pl specjalna promocja. Do końca czerwca kod „Premium Access” zupełnie za darmo!
Wystarczy pobrać aplikację ze strony homeprofit.pl oraz wysłać maila z prośbą o kod na urzadzamy@homeprofit.pl