To będą piękne święta! Dom, który sprzyja relaksowi w gronie najbliższych

2021-12-06 10:00 Materiał sponsorowany
Drzwi Nemezja w kolorze białym
Autor: ERKADO Drzwi NEMEZJA w kolorze białym

Czego życzymy sobie na Boże Narodzenie? Przede wszystkim zdrowia oraz odpoczynku. A relaksowi w otoczeniu rodziny i przyjaciół doskonale służy harmonijne, nastrojowe otoczenie. Kluczem do takiego charakteru wnętrza mogą stać się starannie dobrane drzwi.

Nim na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka, robimy generalne porządki, a potem ubieramy choinkę, przyrządzamy pyszne potrawy, starannie nakrywamy i ozdabiamy stół. Oczywiście szykujemy także prezenty, by wywołać uśmiech na twarzach bliskich. Pięknym upominkiem dla całej rodziny i domu – tego wyjątkowego, własnego miejsca na Ziemi – mogą stać się drzwi wewnętrzne. Starannie dobrana stolarka to element trwałej bazy wystroju mieszkania. Dzięki niej i aranżacja stołu, i dekoracje świąteczne w ulubionym stylu nabiorą pełni wyrazu.

Niewyczerpana siła tradycji

Zimą wielu z nas oczekuje od swego otoczenia przede wszystkim ciepła. Wkładamy na siebie puszyste swetry, a dom ubieramy w miękkie pledy, grube zasłony, mięsiste dywany. Kto ma tego rodzaju potrzeby, dobrze zrobi, wybierając drzwi pokryte elegancką okleiną w naturalnym kolorze drewna. W katalogu firmy Erkado czekają liczne modele skrzydeł pełnych i przeszklonych w wielu odcieniach dębu, akacji, jesionu, klonu, orzecha, modrzewia, sosny, wenge, wiązu…

Nasza propozycja to drzwi Epimedium Dąb Natur Premium. Projektanci sięgnęli tu po wątek klasycznego, szlachetnego dębu o wyrazistym rysunku słojów, a zestawili go z prostą, bezpretensjonalną formą opartą na pionowych liniach lameli z wąziutkimi dekoracyjnymi przeszkleniami. W ten sposób powstała ponadczasowa całość, zakorzeniona w tradycji, ale świeża i nowoczesna. Dokładnie taka, jak idealne święta – ale zachwycająca przez okrągły rok.

Drzwi Epimedium w kolorze dąb natur premium
Autor: ERKADO Drzwi Epimedium w kolorze dąb natur premium

Zimowe ukojenie

Pogoda na święta nie zawsze nas rozpieszcza, a tak bardzo nam się marzy, by w dniu Wigilii poprószył z nieba śnieg. Niech otuli świat miękkim białym płaszczem, niech przyniesie nam wszystkim wyciszenie, odprężenie, błogość tak wyczekiwanych wolnych dni spędzanych z tymi, których kochamy… Skoro jednak śnieg na Boże Narodzenie nie jest rzeczą pewną, warto sięgnąć po rozwiązania stuprocentowe.

Delikatny, kojący nastrój i na święta, i na pozostałe dni roku zapewnią w domu drzwi Hiacynt marki Erkado w odcieniu Sosna Szara – zwłaszcza ze srebrnymi akcentami okuć: zawiasami i klamką. Skandynawska prostota ich formy, a więc coś, co niezwykle mocno pokochali Polacy, łączy się tu z przyjemnym dla oka odcieniem rozbielonego czy patynowanego drewna. Nawet jeśli za oknem nie poprószy śnieg, w mieszkaniu zapanuje nastrój pogodnego zimowego poranka.

Drzwi HIACYNT w kolorze sosna szara
Autor: ERKADO Drzwi HIACYNT w kolorze sosna szara

W stronę nowoczesności

Nie wszyscy mają ochotę celebrować Boże Narodzenie w starym stylu. Przypominają, że każda najstarsza nawet tradycja miała kiedyś swój początek – i chętnie sięgają po nowoczesne dekoracje, przyrządzają zaskakujące nieraz potrawy na wigilijny stół, a wokół siebie chcą wiedzieć współczesne wzornictwo. Ponieważ rodzinne święta to czas, gdy każdy powinien czuć się komfortowo i swobodnie, warto bez wahania pójść za głosem serca.

Znakomitym wyborem dla poszukiwaczy nowoczesności będą drzwi Miskant firmy Erkado w kolorze czarnym. Drzwi te wyróżniają się one konstrukcją bezprzylgową – skrzydło w całości mieści się w grubości ościeżnicy, a po otwarciu prezentuje płaską, równą krawędź. Ten tak nowoczesny, minimalistyczny detal wpisuje się w ogólną koncepcję projektu, wyprowadzoną z tradycji modernizmu, zawsze aktualną i niezmiennie skierowaną ku przyszłości wzornictwa.

Drzwi MISKANT w kolorze czarnym
Autor: ERKADO Drzwi MISKANT w kolorze czarnym

Erkado, synonim pięknych drzwi

Wybór jest bogaty, interesujących propozycji wiele. Przed dokonaniem zakupu warto poznać je i przeanalizować wszystkie, aby idealnie dobrać drzwi do charakteru mieszkania i... do własnych potrzeb estetycznych, oczywiście. W tym celu najlepiej zajrzeć na stronę: erkado.pl.

erkado
Autor: Adobe Stock
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE