Szare okna PCV. Efektowny szary rdzeń i modne wykończenia

2017-09-07 11:29
Szare okna PCV. Efektowny szary rdzeń i modne wykończenia
Autor: materiały prasowe Inoutic Jeszcze do niedawna urok efektownego wykończenia okna pryskał w chwili otwarcia czy uchylenia go, kiedy nielaminowana część profilu okiennego stawała się widoczna. Wybarwienie rdzenia (np. w modnym kolorze szarym) eliminuje ten problem. W rezultacie nowoczesne okna z PCV stają się atrakcyjną ofertą także dla najbardziej wymagających inwestorów.

Okno PCV o profilu szarym także od strony wewnętrznej – widocznej przy otwieraniu czy uchylaniu skrzydła – to estetyczna rewolucja. Okna przecież nie tylko podkreślają, ale i kreują charakter domu, a inwestorzy coraz częściej zwracają uwagę zarówno na ich parametry, jak i na design. W dobrych realizacjach nie ma zaś miejsca na półśrodki.

Okna PCV w kolorze szarym. Bo liczy się design

Do niedawna największy wpływ na wybór okna miały jego parametry. Dziś cechy takie jak energooszczędność, dźwiękoszczelność czy odporność na wiatr nadal są istotne stanowią obowiązujący standard. Wobec tego czynnikiem, który coraz częściej ma kluczowy wpływ na podjęcie decyzji o zakupie, staje się design.

– Polscy inwestorzy są coraz bardziej wymagający. Nasze doświadczenie ze światowych rynków pokazuje, że wzorem konsumentów z Europy Zachodniej Polacy coraz większą wagę przywiązują nie tylko do parametrów produktów, ale również do kwestii związanych z samym wyglądem okna – potwierdza Tomasz Łapa, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Inoutic/Deceuninck.

Szare okna PCV. W stylu minimalistycznym, loftowym, nowojorskim...

Do niedawna obowiązującym kolorem okien PCV w Polsce była biel. Później pojawiła się moda na laminaty naśladujące drewno: mahoń, orzech czy złoty dąb. Urok tej imitacji niestety pryskał w chwili otwarcia czy uchylenia okna, kiedy stawała się widoczna nielaminowana część proflu okiennego. Jasna barwa rdzenia profilu nieprzyjemnie kontrastowała z brązowym wykończeniem ramy. Jednocześnie producenci profili okiennych dalej poszerzali palety dostępnych laminatów. Pojawiły się też efektowne aluminiowe nakładki na profile z PCV. Możliwości projektowe wciąż rosły – i dalej rosną. Biel w końcu przestała być jedynym dostępnym kolorem profilu okiennego, co okazuje się szczególnie ważne wobec nowych trendów w budownictwie.

– Barwa biała w architekturze i wnętrzarstwie cały czas jest w modzie, jednak nie dominuje, jak jeszcze parę lat temu. Coraz popularniejsze są szarości, a nawet czerń. Kolory te chętnie wykorzystywane nie tylko w aranżacji wnętrz. Pojawiają się także na budynkach, m.in. w barwie ram okiennych – mówi Piotr Lewandowski z pracowni projektowej A8 Architektura. I dodaje: – Okna szare, grafitowe lub czarne doskonale pasują do stylu minimalistycznego, loftowego, a także do coraz popularniejszego w Polsce stylu nowojorskiego.

Okna PCV. Szara rewolucja
Autor: materiały prasowe Inoutic Prawdziwa szara rewolucja: rdzeń profilu okiennego w kolorze skorelowanym z barwą wykończenia czyni okno naprawdę eleganckim.

Szara baza. Okna PCV o szarym profilu

Ukłonem w stronę perfekcjonistów i inwestorów zorientowanych na najwyższą jakość wykończeń stała się w tym kontekście oferta profili okiennych marki Inoutic.

– Stawiając na indywidualność projektów naszych klientów, proponujemy im szeroką paletę kolorystyczną, dopasowaną do każdego stylu, jaki sobie wymarzą. 40 barw i wariantów dekoracyjnych podzieliliśmy na 5 grup, dających nieograniczone możliwości kreatywnej aranżacji zarówno wnętrza, jak i wyglądu zewnętrznego budynku – mówi Tomasz Łapa. – Tym, co nas wyróżnia, jest „szara baza”, czyli profil okienny o rdzeniu w modnym szarym kolorze. W naszej standardowej ofercie znaleźć można wiele kolorów oklein niemal idealnie dopasowanych do kolorów profili bazowych. Dzięki temu okna produkowane na bazie naszych systemów wyróżniają się wyjątkowymi walorami estetycznymi.

Szare okna PCV. Efektowny szary rdzeń i modne wykończenia

Autor: materiały prasowe Inoutic

Jeszcze do niedawna urok efektownego wykończenia okna pryskał w chwili otwarcia czy uchylenia go, kiedy nielaminowana część profilu okiennego stawała się widoczna. Wybarwienie rdzenia (np. w modnym kolorze szarym) eliminuje ten problem. W rezultacie nowoczesne okna z PCV stają się atrakcyjną ofertą także dla najbardziej wymagających inwestorów.

Inoutic. Nie tylko efektowne okna

 

Profile okienne to jednak nie wszystko. Oferta Inoutic obejmuje także nowoczesne systemy tarasowe i elewacyjne Twinson. Ich kolorystyka doskonale współgra z kolorystyką profili i dlatego sprawdza się zarówno w nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym budownictwie. Najważniejsze jest jednak to, że produkty te pozwalają na opracowanie spójnych i interesujących koncepcji aranżacji domu i ogrodu, zgodnie z najnowszymi trendami w projektowaniu.

 

Bogatą ofertę okien PCV i pozostałych produktów oferowanych przez firmę Inoutic poznasz, klikając tutaj.