PODŁOGI: Deska, parkiet czy panele? TRWAŁOŚĆ, CENA, łatwość UTRZYMANIA - PORÓWNANIE

2013-05-16 14:41

Jaką zrobić podłogę w salonie: drewnianą, z korka, czy może lepiej wybrać panele. Deski, czyli podłogi drewniane są szlachetne i trwałe, można je wielokrotnie cyklinować. Panele zaś kuszą łatwością układania i utrzymania, panele podłogowe są też tańsze od parkietu. Decyzja jest trudna, ale warta zachodu, przecież podłogi wybieramy na lata!

Podłogi
Autor: Materiały prasowe firm Drewno o wyrazistym rysunku będzie się kojarzyć z przytulnym domem. Na zdjęciu: kolekcja European Natural, Kährs

Spis treści

  1. Jak układać parkiet
  2. Nowoczesna korkowa podłoga

Często zastanawiamy się jaka podłoga będzie najlepsza do salonu. Co wybrać: deski, parkiet, panele, a może podłogę z korka? Obecnie wybór podłóg w sklepach jest ogromny. Podłogi różnią się nie tylko wyglądem i ceną, ale przede wszystkim trwałością. Szlachetne, ciepłe i trwałe są podłogi drewniane. Możemy zastosować pełne deski lub zdecydować się na parkiet.

Jak układać parkiet

Układając parkiet, trzeba wziąć pod uwagę naturalne oświetlenie w pokoju. Deszczułki układa się prostopadle do okien, tak aby miejsca ich łączenia były jak najmniej widoczne. Podłoga z jasnego drewna, wykończona na wysoki połysk wizualnie powiększy nasz salon, a w zestawieniu z białymi meblami stworzy wnętrze niezwykle „świeże”, o nowoczesnym wystroju.

Nowoczesna korkowa podłoga

Podłoga z korka może naśladować płytki lub panele w najróżniejszych odcieniach i wzorach. Dopasujesz ją do aranżacji wnętrza w każdym stylu, a przy okazji zakochasz się w jej praktycznych zaletach.

Podłogi
Autor: Materiały prasowe firm Korek świetnie komponuje się z ciepłymi wnętrzami o etnicznym wystroju. Na zdjęciu: kolekcja Shell, Dom Korkowy

Więcej o najlepszych podłogach do salonu i odnawianiu pokoju dziennego przeczytasz TU (KLIKNIJ) oraz w majowym wydaniu "M jak Mieszkania".