Nowy rok, nowy blask. Oto trendy, które nadadzą styl wnętrzom w roku 2022

2021-12-06 7:38 Materiał sponsorowany
erkado
Autor: ERKADO Drzwi MISKANT w kolorze czarnym

U progu kolejnego roku wypatrujemy przesłanek pomyślnych zmian w różnych obszarach życia i… wyglądamy trendów, które określą styl tego nowego, lepszego czasu. Spośród wielu tendencji, jakie mogą z korzyścią zaznaczyć się w metamorfozach polskich mieszkań i domów, wybraliśmy cztery najważniejsze.

Wszyscy coraz lepiej zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest funkcjonalność i estetyka przestrzeni – a zwłaszcza domu, w którym spędzamy coraz więcej czasu. Noworoczny przypływ energii warto więc wykorzystać do tego, aby uważnie przyjrzeć się otoczeniu. Być może przyda się tam jakaś zmiana? Pomocą w tym tak obiecującym zadaniu niech będą cztery kluczowe trendy wnętrzarskie na nowy, 2022 rok.

W złotym blasku

Boże Narodzenie, sylwester, Nowy Rok – zimą nie brakuje okazji, w których szczególnie poszukujemy we własnych domach elegancji. Miłej dla oka odskoczni od codzienności, która nie zawsze rozgrywa się w pięknej scenografii. Stąd chyba bierze się popularność szykownych stylów glamour, modern classic czy mid-century modern. Gdy się jednak nad tym zastanowić, elegancji potrzeba nam przez okrągły rok. Przypomina o tym triumfalne wejście do polskich mieszkań m.in. białego marmuru, wykończeń ze szlachetnych gatunków drewna, a także dodatków i akcesoriów w kolorze złota.

Złoto, które od kilku lat króluje we wnętrzach, znakomicie podkreśla elegancję klasycznych form. Z kolei nowoczesnym, a nawet minimalistycznym, daje wyjątkowy szyk. Choć kiedyś kojarzyło się z historycznymi pałacami i zbytkownymi hotelami, dziś prezentuje inne, bezpretensjonalne i niezobowiązujące oblicze. Dlatego świetny kontekst nie tylko dla świąteczno-noworocznych aranżacji stworzą bardzo klasyczne, stylizowane drzwi Nemezja marki Erkado w kolorze białym ze złotymi zawiasami i złotą klamką. Te wyjątkowe akcenty wypełnią dom dyskretnym blaskiem – i to nie tylko wtedy, gdy za oknami strzelać będą fajerwerki zapowiadające nowy, lepszy rok.

Drzwi NEMEZJAw kolorze białym
Autor: ERKADO

Dotyk natury

W codziennym zabieganiu nieraz brakuje nam czasu na swobodny kontakt z przyrodą, dlatego szukamy go także pośród własnych czterech ścian. Stąd wypływa np. rosnąca popularność domowych upraw roślin, kwiatów, a nawet warzyw i owoców. Stąd także powrót wątków tkanin lnianych i wełnianych, wyplotów z rafii, wikliny czy juty, a obok nich oczywiście wątków kamienia, ceramiki i drewna.

W katalogu firmy Erkado znalazły się liczne modele skrzydeł pokrytych elegancką okleiną w kolorze drewna, pełnych i przeszklonych. Mamy tu do wyboru wiele odcieni dębu, akacji, jesionu, klonu, orzecha, modrzewia, sosny, wenge czy wiązu, w odcieniach zarówno naturalnych, jak i patynowanych na biało lub szaro. Naszym faworytem na nowy rok jest model Magnolia w odcieniu Orzech Premium, wyrazistym, ale nie za ciemnym – dającym odczucie kontaktu z naturalnym materiałem.

Drzwi MAGNOLIA w kolorze orzech premium
Autor: ERKADO

Nowoczesna elegancja

Wielu z nas zwłaszcza u progu roku poszukuje nowości, świeżości, wizualnych sygnałów otwarcia kolejnego rozdziału. Z drugiej strony – nie chcemy ulegać krótkotrwałym modom czy przelotnym tendencjom, które szybko się opatrzą albo, co gorsza, zaczną trącić myszką. Na tym tle rozwija się i umacnia trzeci z ważnych trendów, jakie będą nadawać ton domom i wnętrzom w roku 2022 – triumfalny powrót modernizmu.

Modernizm to przede wszystkim prostota, geometria, świadome korzystanie z powściągliwej palety kolorów. Przykładem tej zawsze aktualnej tendencji mogą stać się we wnętrzu niezobowiązująco eleganckie, uniwersalne pod względem stylistycznym drzwi Miskant firmy Erkado w kolorze czarnym. Wyróżniają się one konstrukcją bezprzylgową – skrzydło w całości mieści się w grubości ościeżnicy, a po otwarciu prezentuje płaską krawędź. Ten tak nowoczesny, minimalistyczny detal wpisuje się w ogólną koncepcję projektu, wyprowadzoną z tradycji modernizmu, zawsze aktualną i niezmiennie skierowaną ku przyszłości wzornictwa.

erkado
Autor: ERKADO Drzwi MISKANT w kolorze czarnym

Miło, skandynawsko

Czas płynie, świat się zmienia, ale wiele ważnych spraw zmianom nie ulega. Należy do nich potrzeba przytulnego domu. W stylistyce drzwi odzwierciedla się ona na wiele sposobów. Można ją znaleźć i w modelach klasycznie płycinowanych, jak wspomniana wcześniej Nemezja. Wiele ciepła mają w sobie oczywiście także drzwi z dekorem naturalnego drewna. A wyważoną, delikatną przytulność odkrywamy także w powściągliwości modeli w stylu skandynawskim, takich jak Frezja.

Jest to prosta, bezpretensjonalna forma oparta na gładkiej płycinie w dość szerokiej ramie. Nowoczesnym akcentem stało się tu wąskie przeszklenie, a modną ozdobą – złote okucia: zawiasy i klamka. Dzięki nim skandynawska szarość nabiera ciepła i charakteru. Tak, by dom przez okrągły rok przyciągał niczym magnes za sprawą i przytulności, i piękna.

Erkado, synonim pięknych drzwi

Wybór jest bogaty, interesujących propozycji wiele. Przed dokonaniem zakupu warto poznać je i przeanalizować wszystkie, aby idealnie dobrać drzwi do charakteru mieszkania i... do własnych potrzeb estetycznych, oczywiście. W tym celu najlepiej zajrzeć na stronę: erkado.pl.

Drzwi FREZJA w kolorze jasnoszary ST CPL
Autor: ERKADO
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE