Nowoczesne drewniane drzwi wewnętrzne: piękne i trwałe. Co wybrać?

2017-11-06 17:48

Niezwykle efektowne i wyjątkowo trwałe – nowoczesne drewniane drzwi wewnętrzne łączą w sobie obie cechy prawdziwego designu, czyli piękno i funkcjonalność. Dzięki temu przez lata będą się dobrze sprawdzały – mimo zmieniających się mód wnętrzarskich oraz najbardziej nawet intensywnej eksploatacji. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze. 

Spis treści

  1. Drewniane drzwi wewnętrzne – łącz kolory i wykończenia
  2. Drewniane drzwi wewnętrzne – więcej niż zwykle

Drzwi wewnętrzne muszą być piękne. Korzystamy z nich przecież każdego dnia i co dzień na nie patrzymy. Ponieważ wymienia się je nie częściej niż co kilkanaście lat, warto wybrać takie, których stylistyka oprze się kaprysom mody, a wysokiej jakości materiał oraz nowoczesna technologia wykonania pozwolą skrzydłom i futrynom dobrze się przezentować mimo intensywnego użytkowania. 

Drewniane drzwi wewnętrzne – łącz kolory i wykończenia

Spośród szczególnie cenionych drewnianych drzwi wewnętrznych warto polecić linię ConceptLine marki Hörmann. Proste, perfekcyjnie wykonane, oferowane w trzech kolorach: białym, szarym i antracytowym oraz trzech rodzajach powierzchni: błyszczącej, ultramatowej oraz strukturalnej – o rozrzeźbionej fakturze podkreślonej kontrastem matu i połysku.

Można więc wybrać do mieszkania kilka skrzydeł np. w jednym kolorze, ale o różnych fakturach. Takie zróżnicowanie pozwoli uzyskać dobry efekt nie tylko estetyczny, ale i praktyczny, gdyż np. w holu pozwoli wyróżnić najważniejsze drzwi (choćby do salonu) na tle pozostałych (do kuchni, łazienki, pomieszczenia gospodarczego).

Drzwi Hörmann ConceptLine. Ultramatowe, na wysoki połysk, z fakturą
Autor: Hörmann Skrzydło w głębokim macie to idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Można na nim pisać kredą. Błyszczące wykończenie z kolei daje efekt lekkości. Szybko z niego zetrzesz rysunki wykonane mazakiem. Rozrzeźbiona powierzchnia z kontrastem połysku i matu robi natomiast intrygujące wrażenie.

Drewniane drzwi wewnętrzne – więcej niż zwykle

Drzwi wewnętrzne służą do oddzielania i łączenia pomieszczeń, pełnią też funkcje estetyczne – podobnie jak pozostałe elementy trwałego wystroju wnętrza w znacznej mierze decydują o charakterze aranżacji. Linia ConceptLine doskonale sprawdzi się w aranżacjach w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Powściągliwa forma i kolorystyka będzie harmonizowała z meblami w modnym stylu skandynawskim. Może też stać się elegancką bazą dla aranżacji w stylu modern classic albo kompozycyjnym kontrapunktem dla wystroju pełnego antyków czy staroci.

Modelom z linii ConceptLine marki Hörmann można jednak nadać także dodatkowe funkcje. Antracytowe w wersji matowej sprawdzą się świetnie także jako kuchenna tablica, na której kredą zapiszemy wiadomość dla domowników albo listę zakupów. Za tablicę suchościeralną, zapisywaną flamastrami, posłużyć mogą z kolei białe drzwi w wersji błyszczącej. Jak widać, oferta firmy Hörmann stwarza wyjątkowo szerokie możliwości dopasowania drzwi wewnętrznych do indywidualnych potrzeb i gustów.

Drzwi wewnętrzne ConceptLine marki Hörmann
Autor: Hörmann Okleina Duradecor Ultramat, jaką zastosowano na drzwiach z linii ConceptLine, to pierwsza na rynku okleina, na której nie zostają odciski palców (technologia AntiFingerPrint). W dotyku przypomina satynę o wyjątkowym stopniu matowości. Tak jak pozostałe powierzchnie z rodziny Duradecor, jest niezwykle odporna na zarysowania i uderzenia.
Nowoczesne drewniane drzwi wewnętrzne: mocne, trwałe, łatwe w montażu

Autor: Hörmann

Marka Hörmann proponuje drzwi wewnętrzne z drewna o nowoczesnej tak stylistyce, jak i technologii. Wytrzymałe, trwałe i odporne na uszkodzenia, będą zdobić dom długie lata. I to mimo intensywnej eksploatacji.

Drzwi piękne przez lata!

Nie tylko konstrukcja, ale także powierzchnia drewnianych drzwi wewnętrznych firmy Hörmann jest wyjątkowo wytrzymała – odporna na duże obciążenia podczas codziennej eksploatacji. Zaprojektowano je tak, by wzmocnić najważniejsze elementy konstrukcji, zwłaszcza ramę i ościeżnicę. Podwyższoną odporność mają także wykończenia skrzydeł. Właśnie dlatego możemy traktować je jako tablicę, bez obaw o zarysowanie lub przebarwienie.