NOWE MIESZKANIE: na co zwrócić uwagę zanim kupisz mieszkanie?

2013-06-20 11:14
Mieszkanie
Autor: Mariusz Bykowski Mieszkanie

Zakup mieszkania to poważna decyzja. Nowe mieszkanie wiąże się z często z życiowymi planami, kredytem, wydatkami. Tym bardziej decyzja ta musi być przemyślana i rozsądna. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze i zakupie mieszknia. RADZIMY!

Nieruchomości kupujemy na lata, dlatego przed kupnem mieszkania warto zastanowić się, jakiego dokładnie metrażu i rozkładu potrzebujemy. Nowe mieszkanie - to inwestycja i służyć nam będzie przez wiele długich lat.

Rozkład pomieszczeń w nowym mieszkaniu

Inne priorytety przy wyborze nowego mieszkania ma osoba samotna, inne para, a jeszcze inne rodzina. Wiadomo, że dzieci potrzebują osobnego pokoju i wtedy, nawet przy małym metrażu, warto zdecydować się na więcej pomieszczeń. Para lub singiel mogą wybrać przestrzeń i usunąć ściany działowe. Warto zagospodarować osobny pokój na sypialnię. Pamiętajmy – im większe mieszkanie, tym większy do płacenia czynsz i większa powierzchnia do sprzątania.

Kuchnia w nowym mieszkaniu: jaka najlepsza?

Decydując sie a nowe mieszkanie zastanów się, czy potrzebna jest nam duża – czy codziennie gotujemy obiady dla rodziny, czy urządzamy przyjęcia? Jeśli tak, to potrzebujemy sporej kuchni i dużej liczby pojemnych szafek i szuflad. Jeśli jadamy obiady w pracy, a dzieci w szkole, do kuchni na dłużej zaglądamy w weekendy, nie pieczemy ciast, a gotowanie nie jest naszą pasją, kuchnia nie musi być wielkim pomieszczeniem. Warto jednak dobrze zaplanować miejsce do spożywania posiłków, byśmy mogli wspólnie usiąść do śniadania i kolacjo. Dobrze jest wygospodarować miejsce na spiżarnię. Schowamy tam część przetworów na zimę, zapasy jedzenia, produkty spożywcze. Dzięki niej łatwiej nam będzie utrzymać porządek w samej kuchni.

Łazienka i garderoba w nowym mieszkaniu

Jeśli w mieszkaniu mieszka razem kilka osób, konieczna jest oddzielna toaleta. Jeśli mniej, można oba pomieszczenia połączyć. Można także sama sedes przenieść do łazienki, a w toalecie ustawić pralkę, deskę do prasowania, kosze na brudną i czekającą na wyprasowaną bieliznę. Warto pomyśleć również o wygospodarowaniu miejsca na garderobę. Będzie tu można w niej zmieścić ubrania, buty , pościel, ręczniki, walizki itd. To kwestia ważna do przemyślenia przy zakupie nowego mieszkania. Jest to wygodny sposób, dzięki któremu nie potrzebujemy zagracać mieszkania szafami i komodami.

Nowe mieszkanie - okolica: sprawdź co za oknem!

Jak już zdecydujemy się na konkretne nowe mieszkanie, trzeba zrobić rozeznanie w okolicy. Często okazyjna sprzedaż mieszkanie z pięknym widokiem może mieć drugie dno – warto sprawdzić czy za oknem nie planują budowy biurowca lub drogi

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022