MALOWANIE ŚCIAN: co między ścianą a sufitem? Łączymy kolory

2013-07-26 12:05
salon - malowanie ścian
Autor: Andrzej Szandomirski

Malując ściany we wnetrzach łączymy różne powierzchnie. Czy malować ścianę do sufitu? A może zostawić kilkucentymetrowe odcięcie? Zobacz, kiedy to się sprawdzi. Malowanie ścian - radzimy, jak łączyć kolory.

Podczas malowania ścian zdarza się łączyć różne kolory we wnętrzach. Łączenie barwnych płaszczyzn można wykonać na różne sposoby. Odcięcie w rogu sprawdza się tylko w przypadku idealnie równych powierzchni wykonanych z gładzi gipsowej. Jeśli tynk jest nierówny, a sufit nieregularny, granica kolorów w rogu uwydatni optycznie wszelkie mankamenty wykończenia.

Sprawdź też: sufit podwieszany >>>

Malowanie ścian: kolor ścian i sufitu

Odcięcie na ścianie poniżej sufitu sprawia, że niedoskonałości połączenia ściany i sufitu stają się mniej widoczne. Ściana wydaje się przy tym niższa. Im wyższe pomieszczenie, tym niżej można wyznaczyć linię łączenia barw. Z kolei w niskich wnętrzach sufit powinien być jaśniejszy od ścian, a odcięcie należy umieścić jak najbliżej narożnika pomiędzy ścianą a sufitem. Dzięki temu pomieszczenie wyda się wyższe i bardziej przestronne. Natomiast odcięcie na suficie to przeciągnięcie na jego płaszczyznę koloru (powstanie prostokąt otoczony ramką).

Sonda
Mieszkasz w mieszkaniu czy w domu?
Malowanie pokoju. Ściany - ile farby i jakie narzędzia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022