Złota farba do ścian: złota ściana we wnętrzu [INSPIRACJE]

2018-10-07 20:59

Złota farba do ścian to idealny pomysł na rozświetlenie wnętrza i nadanie mu oryginalnego charakteru. Najnowsze trendy w kolorach ścian to lśniące złoto i srebro. Złote i srebrne kolory farb tworzą na ścianach blask i ciekawe faktury. Zobacz pomysły na złotą i srebrną ścianę we wnętrzu.

Złota farba do ścian w stylowych wnętrzach

We wnętrzach pojawił się trend złotych i srebrnych kolorów ścian. Srebrne i złote farby do ścian nie nadają one wyłącznie koloru, ale tworzą także satynowe lub perłowe wykończenie i ciekawą fakturę na ścianie, która pięknie odbijaja światło - po prostu lśniąc. Złote kolory farb mają nowe funkcje i bardzo ciekawe odcienie. Złote ściany pasują raczej do stylowych wnętrz, są jak obraz, dlatego warto je zastosować na wybranej płaszczyźnie ściany.

Zobacz:

Kolor złoty - jak zaaranżować wnętrze w kolorach złota?

Kolor srebrny we wnętrzu: srebrne ściany i dodatki

Złota farba do ścian - z czym się komponuje?

Dekoracyjna farba do ścian na bazie złota daje wrażenie raczej koloru retro. W zależności od naświetlenia wnętrza i kata padania światła, zmienia się jej odcień na złoto jaśniejsze lub przybiera kolor starego złota. Perłowe pigmenty zapewniają złotej ścianie piękne lśnienie.

Taki kolor ścian polecamy stosować do dekoracji wybranych fragmentów ściany lub na pojedynczej ścianie. Złoto w dekoracji ścian dobrze będzie się komponowało z szarościami i brązem, ale także z tynkiem i betonem strukturalnym.

Mieszkanie ze złotymi dodatkami [GALERIA]

Złote dodatki w mieszkaniu idealnie komponują się z szarością, bielą i innymi neutralnymi barwami. Rozświetlają wnętrze i czynią je bardziej przytulnym.

Srebrny kolor farb: metaliczne lsnienie w kolorach ścian

Srebrny kolor ścian może mieć także satynowy połysk, który dobrze współgra z bielą, łagodną szarością i modnym w tym roku niebieskim. Całe wnętrze w srebrnym kolorze może być zbyt przytłaczające, dlatego warto stosować srebrną farbę jako element dekoracji ścian i nie jako jedyny kolor ścian.

Nowe kolory farb do ścian dają mnóstwo możliwości dekoracyjnych do wnętrz. Zobacz w naszej galerii, jak można wykorzystać złoto i srebro w kolorach ścian.

Czytaj także:

Kolory ścian w salonie: jak pomalować salon? Porady i ZDJĘCIA

Srebrne akcenty we wnętrzu [GALERIA]

Dzisiaj bez srebrnych, chromowanych akcentów nie sposób wyobrazić sobie styl New York czy aranżację gustownej łazienki. Srebrne akcenty w aranżacji, dodadzą wnętrzu luksusowej, nieprzesadzonej elegancji.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021