Kupujesz meble online, ale nie chcesz się naciąć? Koniecznie zwróć uwagę na te 5 rzeczy

2023-01-31 14:14

Robienie zakupów online to dziś już chleb powszedni. W internecie kupujemy produkty spożywcze, kosmetyki, sprzęty elektroniczne i ubrania. Coraz chętniej decydujemy się również na zakup mebli on-line. Na co warto zwrócić uwagę, kupując sofę czy stół w sklepie internetowym? Podpowiadamy!

tablet z meblami online
Autor: getty images

O czym pamiętać, kupując meble online?

Kupowanie mebli przez internet dla części osób wiąże się z pewnymi obawami. Ponieważ kupujemy fotel czy szafę online, nie jesteśmy bezpośrednio w stanie zobaczyć mebla, dotknąć go, czy „przetestować” go w realnym świecie.

Wszystkie lęki i niepewności związane z zakupem mebli online może rozwiązać profesjonalne podejście sklepu internetowego i odpowiednie podejście do klienta.

Poniżej wymieniliśmy kilka rzeczy, na które dobrze jest zwrócić uwagę przeglądając sklepy meblarskie w internecie.

Obecność tych usług czy rozwiązań może znacząco ułatwić i usprawnić proces zakupowy – i co najważniejsze, pomóc nam kupić meble, które będą nam służyć przez długie lata.

1. Jasne i czytelne informacje o materiałach i wymiarach

Wyobraźmy sobie, że szukamy nowej sofy do salonu czy komody do sypialni. Ponieważ online nie mamy możliwości zmierzenia mebla czy przyjrzenia się mu z bliska, bardzo ważne jest, by na stronie produktu znalazły się wszystkie informacje, które pomogą nam podjąć decyzje.

Dokładne wymiary mebla, waga, materiał, z którego został wykonany, opcje kolorystyczne – powinny być podane w czytelnej i przejrzystej formie.

2. Wysokiej jakości zdjęcia

Podczas kupowania mebli online niezwykle ważne są również zdjęcia. Fotografie mebli powinny być dobrej jakości i odzwierciedlać rzeczywiste kolory. Ale to nie wszystko.

W dobrych sklepach meblowych mamy możliwość przybliżenia zdjęcia na tyle, by zobaczyć materiał, z którego wykonany jest mebel. Niektóre sklepy mają też opcję widoku 360°, czyli z każdej strony.

3. Możliwość zamówienia próbek lub wzornika

Jedną z największych bolączek kupowania mebli online jest brak możliwości zobaczenia produktu na żywo. Wiele sklepów meblowych radzi sobie z tym, wysyłając klientom darmowe próbki lub wzorniki.

Dzięki temu mogą oni sprawdzić „w realu” jak wygląda dany mebel, dotknąć tkaniny, a nawet sprawdzić, jak prezentuje się na tle innych mebli lub kolorystyki pomieszczenia.

4. Konfigurator online lub pomoc architekta

Coraz więcej sklepów inwestuje w konfiguratory lub rozbudowane plannery, które umożliwiają klientom dopasowanie mebli do danego pomieszczenia lub tworzenie własnych wersji mebli z dostępnych elementów i kolorów.

Konfiguratory i plannery są z reguły bardzo intuicyjne i wygodne w użyciu, niektóre pozwalają nawet odwzorować wyglądem nasze własne mieszkanie, co jeszcze bardziej ułatwia wybór konkretnych mebli.

Z nowoczesnych technologii korzystają najwięksi producenci mebli, m.in. IKEA, VOX, Komandor czy Black Red White.

Niektóre firmy idą jeszcze dalej – i swoim klientom zapewniają wparcie architekta wnętrz, który służy radą podczas wyboru mebli.

5. Transport, wniesienie, montaż

Kupując meble online warto zwrócić uwagę na dodatkowe usługi takie jak transport, wniesienie mebli i ich montaż.

W wielu sklepach transport mebli lub montaż jest wliczony w cenę – zawsze jednak dobrze się upewnić, by uniknąć przykrych niespodzianek.