Kupujesz meble online, ale nie chcesz się naciąć? Koniecznie zwróć uwagę na te 5 rzeczy

2023-01-31 14:14

Robienie zakupów online to dziś już chleb powszedni. W internecie kupujemy produkty spożywcze, kosmetyki, sprzęty elektroniczne i ubrania. Coraz chętniej decydujemy się również na zakup mebli on-line. Na co warto zwrócić uwagę, kupując sofę czy stół w sklepie internetowym? Podpowiadamy!

tablet z meblami online
Autor: getty images

O czym pamiętać, kupując meble online?

Kupowanie mebli przez internet dla części osób wiąże się z pewnymi obawami. Ponieważ kupujemy fotel czy szafę online, nie jesteśmy bezpośrednio w stanie zobaczyć mebla, dotknąć go, czy „przetestować” go w realnym świecie.

Wszystkie lęki i niepewności związane z zakupem mebli online może rozwiązać profesjonalne podejście sklepu internetowego i odpowiednie podejście do klienta.

Poniżej wymieniliśmy kilka rzeczy, na które dobrze jest zwrócić uwagę przeglądając sklepy meblarskie w internecie.

Obecność tych usług czy rozwiązań może znacząco ułatwić i usprawnić proces zakupowy – i co najważniejsze, pomóc nam kupić meble, które będą nam służyć przez długie lata.

1. Jasne i czytelne informacje o materiałach i wymiarach

Wyobraźmy sobie, że szukamy nowej sofy do salonu czy komody do sypialni. Ponieważ online nie mamy możliwości zmierzenia mebla czy przyjrzenia się mu z bliska, bardzo ważne jest, by na stronie produktu znalazły się wszystkie informacje, które pomogą nam podjąć decyzje.

Dokładne wymiary mebla, waga, materiał, z którego został wykonany, opcje kolorystyczne – powinny być podane w czytelnej i przejrzystej formie.

2. Wysokiej jakości zdjęcia

Podczas kupowania mebli online niezwykle ważne są również zdjęcia. Fotografie mebli powinny być dobrej jakości i odzwierciedlać rzeczywiste kolory. Ale to nie wszystko.

W dobrych sklepach meblowych mamy możliwość przybliżenia zdjęcia na tyle, by zobaczyć materiał, z którego wykonany jest mebel. Niektóre sklepy mają też opcję widoku 360°, czyli z każdej strony.

3. Możliwość zamówienia próbek lub wzornika

Jedną z największych bolączek kupowania mebli online jest brak możliwości zobaczenia produktu na żywo. Wiele sklepów meblowych radzi sobie z tym, wysyłając klientom darmowe próbki lub wzorniki.

Dzięki temu mogą oni sprawdzić „w realu” jak wygląda dany mebel, dotknąć tkaniny, a nawet sprawdzić, jak prezentuje się na tle innych mebli lub kolorystyki pomieszczenia.

4. Konfigurator online lub pomoc architekta

Coraz więcej sklepów inwestuje w konfiguratory lub rozbudowane plannery, które umożliwiają klientom dopasowanie mebli do danego pomieszczenia lub tworzenie własnych wersji mebli z dostępnych elementów i kolorów.

Konfiguratory i plannery są z reguły bardzo intuicyjne i wygodne w użyciu, niektóre pozwalają nawet odwzorować wyglądem nasze własne mieszkanie, co jeszcze bardziej ułatwia wybór konkretnych mebli.

Z nowoczesnych technologii korzystają najwięksi producenci mebli, m.in. IKEA, VOX, Komandor czy Black Red White.

Niektóre firmy idą jeszcze dalej – i swoim klientom zapewniają wparcie architekta wnętrz, który służy radą podczas wyboru mebli.

5. Transport, wniesienie, montaż

Kupując meble online warto zwrócić uwagę na dodatkowe usługi takie jak transport, wniesienie mebli i ich montaż.

W wielu sklepach transport mebli lub montaż jest wliczony w cenę – zawsze jednak dobrze się upewnić, by uniknąć przykrych niespodzianek.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE