Kandinsky pod prysznicem, a van Gogh w kuchni. Mozaiki inspirowane dziełami sztuki podbijają polskie wnętrza

2022-10-03 14:21

Współczesne mozaiki to nie tylko grzeczne, geometryczne wzory i minimalistyczne patterny. To również moc kolorów i odwołania do flagowych dzieł sztuki! Zobacz, jak można w oryginalny sposób ozdobić wnętrze mozaikami.

mozaiki
Autor: Trufle.eu

Sztuka pod prysznicem

Polska może pochwalić się wieloma markami, które tworzą meble czy inne elementy wyposażenia wnętrz na najwyższym poziomie. W końcu polski dizajn od lat trzyma poziom, a młode pokolenie twórców, rzemieślników i artystów kontynuuje tę tradycję.

Jedną z takich firm są Trufle, które produkują mozaiki na zamówienie. Warto od razu zaznaczyć, że wszystkie szklane elementy mozaik pochodzą z recyklingu i powstają na terenie Unii Europejskiej. To nie tylko obniża koszty transportu, ale również ślad węglowy oraz generuje mniejsze zużycie wody i energii podczas produkcji mozaiki.

Zobaczcie, jak prezentuje się ich fenomenalna mozaika inspirowana obrazem olejnym Kandinsky’ego (Kompozycja 7, 1913). Tę oryginalną ozdobę ściany pod prysznicem zamówiła do swojego nowego mieszkania historyczka sztuki. Przyznajemy, że robi wrażenie!

mozaika
Autor: Trufle.eu Mozaika inspirowana obrazem Kandinsky'ego, "Kompozycja 7", 1913

Ciekawą wariacją na temat obrazu Paula Gaugina jest inna mozaika z portfolio Trufli - Fatata te Miti. W tej mozaice wykorzystano gamę kolorystyczną ze słynnego obrazu francuskiego twórcy. Z zielonymi meblami łazienkowymi tworzy idealny zestaw.

mozaika
Autor: Trufle.eu Mozaika inspirowana obrazem olejnym Paula Gaugina "Fatata te Miti", 1892

To tyle od Trufli. Teraz przenieśmy się do kuchni w mieszkaniu Justyny i Macieja (ich wnętrza szerzej opisujemy tutaj). Zamiast tradycyjnych płytek nad blatem postawili na kolorową mozaikę. Gama barwna nawiązuje do obrazu Vincenta van Gogha "La Mousmé" z 1888 roku. Prawda, że robi wrażenie? I świetnie ożywia oraz dynamizuje minimalistyczne, skandynawskie wnętrze.

mozaika
Autor: Marta Behling/Pion Poziom Mozaika inspirowana obrazem Vincenta van Gogha "La Mousmé ", 1888

Widzimy więc, że mozaiki wcale nie muszą być nudne. Nie muszą też dokładnie odwzorowywać kształtu czy wzoru - często są po prostu wariacją barwną na dany temat. To sprawia, że możliwości ich aranżacji są praktycznie nieskończone! 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE