Jak dobrać drzwi do stylu wnętrza?

2020-08-04 13:53 Materiał sponsorowany

Projektowanie wystroju wnętrza to jedno z trudniejszych zadań czekających właścicieli nieruchomości. Nie każdy może sobie pozwolić na skorzystanie z pomocy projektanta, nie każdy też tego chce. Ale wszyscy, którzy kiedykolwiek urządzali wnętrze od początku przyznają, że wymaga to podejmowania wielu trudnych decyzji. Wybór drzwi, jako stałego i niezmiennego elementu wnętrza, to szczególnie odpowiedzialne zadanie.

Drzwi lakierowane Erkado, kolekcja Turan
Autor: materiały prasowe Erkado Drzwi lakierowane Erkado, kolekcja Turan

Co zatem warto wziąć pod uwagę, zanim zamówimy drzwi do nowego wnętrza?

Zastanówmy się nad naszym ulubionym stylem wystroju: klasyczny, nowoczesny, skandynawski, etniczny czy może glamour? Za wybieranie drzwi należy się zabrać dopiero wtedy, gdy zostanie przynajmniej w zarysie ustalony styl wnętrza domu lub mieszkania. Skrzydła drzwiowe muszą przecież do tej wizji pasować, zwłaszcza że ze względu na dużą powierzchnię, będą mocno wpływać na całościowy wyraz domowej czy biurowej przestrzeni. Do różnych stylizacji wybierzemy różne drzwi.

Do wnętrz eleganckich, klasycznych i w stylu glamour będą pasować na przykład drzwi lakierowane z kolekcji Anubis.

Drzwi lakierowane Erkado, kolekcja Anubis
Autor: materiały prasowe Erkado Drzwi lakierowane Erkado, kolekcja Anubis

Nowoczesny wygląd wnętrzu zapewnią skrzydła szklane – zwłaszcza przesuwne i chowane w ścianie, a także drzwi z kolekcji Baldur. Dostępne w standardzie z bezpiecznym, przyjaznym w codziennym użytkowaniu szkleniem VSG/ESG. Dla tych, którzy nie boją się odważnych rozwiązań, również z szybą w czarnym kolorze.

Drzwi lakierowane Erkado, kolekcja Baldur
Autor: materiały prasowe Erkado Drzwi lakierowane Erkado, kolekcja Baldur
Drzwi lakierowane Erkado, kolekcja Baldur
Autor: materiały prasowe Erkado Drzwi lakierowane Erkado, kolekcja Baldur

We wnętrza skandynawskie ładnie wpiszą się modele z serii Sylena. Ich prosta budowa i eleganckie zdobienia doskonale odnajdą się w towarzystwie prostych, minimalistycznych form.

Drzwi lakierowane Erkado, kolekcja Sylena
Autor: materiały prasowe Erkado Drzwi lakierowane Erkado, kolekcja Sylena

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przyjrzeć się całej ofercie skrzydeł drzwiowych Erkado, a także zapoznać z proponowanymi akcesoriami: okuciami, klamkami i in. Dobrze dobrane detale pomogą nadać styl całości wystroju. Dopasujmy je do rozwiązań stosowanych w meblach i do wcześniej wybranego stylu wnętrza! Równie ważne jest dostosowanie drzwi do innych elementów wykończenia wnętrza - do kolorystyki i materiałów, z jakich wykonano podłogi, ściany (farba, tapeta) i stolarkę okienną, a także mebli, które planujemy wstawić.

Dobierając skrzydła drzwiowe do innych elementów wyposażenia, można kierować się zasadą kontrastu lub przeciwnie – zgrać sposób wykończenia drzwi i stolarki okiennej, podłogi lub mebli. Trzeba zwrócić uwagę, aby kolorów i wzorów nie było zbyt dużo – w pomieszczeniu powinny dominować maksymalnie dwie, trzy różne barwy.

Drzwi lakierowane Erkado, kolekcja Milda
Autor: materiały prasowe Erkado Drzwi lakierowane Erkado, kolekcja Milda
Partnerzy

Erkado

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE