Drzwi wewnętrzne a styl wnętrza: jak dopasować drzwi do stylu naszego wnętrza?

2016-05-19 21:09 Redakcja

Drzwi wewnętrzne obok podłogi i koloru ścian są najważniejszym elementem tworzącym bazę aranżacji wnętrz. Oprócz głównego zadania jakim jest oddzielenie poszczególnych pomieszczeń z zachowaniem doświetlenia bądź nie, drzwi wewnętrzne w zależności od materiału, z którego są wykonane potrafią nadać  im stylu i charakteru.

Drzwi wewnętrzne pełnią w aranżacji wnętrz dwie, nierozerwalne i równoważne role. Mają jednocześnie oddzielać od siebie pomieszczenia i zdobić wnętrza. Drzwi wewnętrzne w zależności od tego czy są przeszklone czy nie, stanowią mniej lub bardziej solidną barierę dla światła i dźwięku. Jednocześnie drzwi wewnętrzne należą do bazy aranżacji wpisując się w konkretny styl. Inne wybierzemy drzwi do aranżacji wnętrz w stylu industrialnym, inne do aranżacji z elementami etnicznymi jeszcze inne do mieszkania luksusowego.

Wnętrza w stylu afrykańskim

Afrykańskie aranżacje łączą w sobie oryginalną i ciekawą estetykę z niezwykłym, ciepłym klimatem. Charakterystyczna paleta barw obejmuje pomarańcze, czerwienie i żółcie przywodzące na myśl gorący zachód słońca, ciepłe brązy i piaskowe beże oraz czerń. Projektując aranżację należy zadbać o spójność jej poszczególnych elementów, pamiętając przy tym, by zachować umiar, zwłaszcza w niedużych wnętrzach –sprawdzą się tu stonowane piaskowe beże, zwłaszcza na dużych powierzchniach.  Drzwi SAHARA firmy POL-SKONE są doskonałym sposobem na utrzymanie równowagi kompozycji. Ich lekka forma i delikatna, jasna barwa zapewniają przestronność aranżowanej przestrzeni, a jednocześnie idealnie wpisują się w jej charakter.

Aranżacja wnętrz  w oryginalnym stylu myśliwskim

Współczesne aranżacje pomieszczeń w stylu myśliwskim odbiegają od ciężkiego stylu starych wiejskich posiadłości. Nastrojowe wnętrza w tym klimacie wykreować możemy dzięki umiejętnemu zestawieniu modnych elementów wystroju z typowymi dla myśliwskiej estetyki dodatkami. W pomieszczeniach tego typu świetnie sprawdzą się drzwi z kolekcji VENA firmy POL-SKONE. Stylizowana stolarka w naturalnych barwach drewna doskonale wpisze się w tradycyjną konwencję  i nada wnętrzom nowoczesnego sznytu. Myśliwskie trofea wyjątkowo efektownie będą się prezentowały w zestawieniu z odcieniami brązu, beżu i zieleni. Dlatego właśnie eleganckie skrzydła drzwiowe z kolekcji VENA firmy POL-SKONE dostępne w dziesięciu kolorach forniru, odwzorowujących barwy naturalnego drewna, będą wspaniale współgrać ze stylowymi zdobyczami. Ciemne odcienie orzecha, dębu, teaku, mokka czy cappuccino bez problemu dopasujemy do ciemnych mebli w styli kolonialnym i starych łowieckich trofeów. W takim zestawieniu najlepiej zdecydować się na jasny kolor ścian, żeby uniknąć wrażenia ciężkości.  Jasne odcienie dębu, limby, klonu i dębu sprawdzą się w bardziej nowoczesnych aranżacjach, w których akcesoria łowieckie stanowią jedynie akcenty. W tym przypadku możemy postawić na ściany w ciemniejszych odcieniach brązu czy soczystej zieleni.

Wybieramy drzwi w modnym stylu industrialnym

Styl industrialny inspirowany jest fabryczną surowością i prostotą, które paradoksalnie tworzą wyjątkowo wytworne i ekskluzywne wnętrza. Oszczędne w detale przestrzenie przepełnione odcieniami szarości i bieli kreują osobliwy klimat, który zyskuje coraz szerszą rzeszę zwolenników. Minimalizm wystroju i starofabryczne faktury okraszone dużą ilością światła tworzą wyrafinowane wnętrza. W industrialnych aranżacjach dominuje paleta szarości, od jasnych, perłowych po ciemny grafit i antracyt. Pięknie wyeksponowane ściany z nieotynkowanej cegły czy betonu  oraz szklane i metalowe płaszczyzny w pełni oddają wyjątkowy klimat fabrycznej awangardy. Warto podkreślić ją stosując proste dodatki o charakterystycznych deseniach, na przykład monochromatyczne przeskalowane lampy czy w pełni przeszklone drzwi dodające industrialnym wnętrzom lekkości.

Eleganckie drzwi do wnętrz  pełnych luksusu

Firma POL-SKONE oferuje wyjątkowe kolekcje drzwi DECO Lux dedykowane do wnętrz
w ekskluzywnym stylu. Wyważona linia wzornicza w połączeniu z pięknem szlachetnego drewna stanowi efektowną oprawę luksusowej aranżacji i uwydatnia jej elegancki charakter. Serie DECO Lux obejmują zróżnicowane modele stolarki, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających projektantów i inwestorów. Luksusowe wnętrza wymagają szczególnej dbałości o detale. Każdy element aranżacji powinien być starannie dobrany pod względem designu, jakości oraz rodzaju materiału, z którego jest wykonany. Drzwi kolekcji DECO Lux marki POL-SKONE w pełni realizują założenia tego stylu. Posiadają estetyczne wykończenie z naturalnej okleiny drewnianej oraz niebanalny wygląd - są oszczędne w zdobienia, eleganckie i niepowtarzalne. Modele w kolekcji DECO Lux zostały dobrane tak, aby umożliwić kreowanie luksusowych aranżacji zarówno utrzymanych w klasycznej konwencji, jak i nawiązujących do coraz bardziej modnego minimalizmu. Każdy z nich odpowiednio dobrany do estetyki danej przestrzeni podkreśli jej wyjątkowość i szyk.

Aranżacje wnętrz inspirowane naturalnym drewnem

Drewno to symbol elegancji i nieprzemijającego piękna. Surowiec ten zachwyca naturalną estetyką, daje poczucie ciepła i wytworności. Ekologiczne i trwałe drewno jest jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów stosowanych w architekturze i aranżacji wnętrz. Drewno magicznie otula wnętrze naturalnym urokiem. Komponując się niemal z każdym innym materiałem czy kolorem pozwala na swobodną realizację wyjątkowych a zarazem awangardowych projektów. Naturalne różnice kolorów, gatunków i usłojenia sprawiają, że surowiec ten doskonale odnajduje się w różnorodnych aranżacjach. Symbolem tych klasycznych, rustykalnych czy inspirowanych orientem są egzotyczne gatunki o głębokiej barwie. Stylizowane meble, ciężkie tkaniny i kryształowe żyrandole doskonale komponują się z drewnem orzecha, teaku czy rustykalnego dębu. Drzwi INTERSOLID II w tych wybarwieniach, a także w kolorze cappuccino, mokka czy ciemnego hebanu będą pięknie prezentować się w zestawieniu ze słoneczną  żółcią ścian, ciepłym pomarańczem i złotymi dodatkami. Minimalistyczne, industrialne czy skandynawskie aranżacje nie mogą obyć się bez jasnego, surowego drewna, które pięknie kontrastuje z nowoczesnymi formami i kształtami.  Drzwi INTERSOLID II w kolorze dębu jasnego lub europejskiego, klonu, limby czy bardziej złotawego buku są idealnym dopełnieniem aranżacyjnej spójności modernistycznych wnętrz.