Drzwi we wnętrzu: jak wybrać drzwi wewnętrzne do mieszkania? [WIDEO]

2014-10-28 15:31 Milena Tuzimek

Wybór drzwi wewnętrznych nie jest łatwy. Na naszą decyzję wpływa wiele czynników, a nie zawsze wiemy na co warto zwrócić uwagę , podejmując opstateczną decyzję. Skorzystajcie z rad naszego eksperta i zobaczcie jak wybrać drzwi wewnętrzne do mieszkania!

Drzwi wewnętrze muszą pasować do aranżacji całego mieszkania. Idealnie jeśli komponują się z kolorem ścian, podłogą i meblami. Ich wybór nie jest łatwym zadaniem. W końcu musimy wziąć pod uwagę ich cenę, funkcjonalność i oczywiście design. Ten ostatni czynnik jest najczęściej decydujący!

Jak wybrać drzwi wewnętrzne do mieszkania?

Wybierając drzwi wewnętrze musimy zastanowić się przede wszystkim nad tym, w jakim mają być stylu. Czy decydujemy się na drzwi nowoczesne, klasyczne czy stylowe? Drzwi nowoczesne, najczęściej lakierowane, idealnie sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym, loftowym i skandynawskim. Bardzo popularne są białe drzwi, które mają ponadczasowy charakter i idealnie komponują się z każdym kolorem ścian i rodzajem podłogi. Drzwi drewniane, fornirowane lub w drewnianej okleinie, doskonale pasują do wnętrz klasyczych, a stylowe z dekoracyjnymi szprosami sprawdzą się we wnętrzach w stylu glamour. Ważny jest również wybór drzwi do łazienki. Aby zadbać o komfort domowników i gości do tego pomieszczenia wybieramy drzwi pełne lub z matowym przeszkleniem. Coraz popularniejsze są drzwi bezprzylgowe. Dzięki ukrytym zawiasom drzwi razem z futryną stanowią jednolitą powierzchnię. W materiale wideo znajdziecie porady eksperta dotyczące wyboru drzwi wewnętrzych.