Drzwi przesuwne. Wybieramy drzwi do małych wnętrz

2020-02-07 17:47

Drzwi przesuwne zajmują mniej miejsca niż skrzydła drzwi na tradycyjnych zawiasach. Sprawdzają się więc w małych wnętrzach. Co powinniśmy wiedzieć o drzwiach przesuwnych zanim zdecydujemy się na to wygodne rozwiązanie?

Drzwi przesuwne do zabudowy w ścianie
Autor: materiały prasowe

Zazwyczaj drzwi przesuwne wybieramy do małych i ciasnych pomieszczeń, gdzie nie ma miejsca na skrzydła otwierane klasycznie albo we wnętrzach wielofunkcyjnych, kiedy chcemy czasowo oddzielić przestrzeń. Zastosowanie przesuwnych drzwi pozwala na wygospodarowanie dodatkowego miejsca, optycznie powiększając wnętrze. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na funkcjonalności połączonej z nowoczesnym wzornictwem.

Szeroka paleta kolorów pozwoli dopasować drzwi do każdego wnętrza. Drzwi mogą być przesuwane na ścianę lub chowane w ścianie. Można je zamontować w i na ścianach kartonowo-gipsowych lub murowanych. W tym obszarze nie ma zbyt wielu wymagań oraz wymogów, którym musimy sprostać. Planując drzwi przesuwne do zabudowy w ścianie murowanej dobrze jest zgłosić to na etapie budowy.

Jakie są rodzaje drzwi przesuwnych i czym się różnią?

Na rynku znajdziemy dwa systemy drzwi przesuwnych: naścienny oraz przeznaczony do zabudowy w ścianie. Drzwi przesuwne naścienne zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż drzwi na tradycyjnych zawiasach, jednak musimy pamiętać o pozostawieniu pustej ściany, tu gdzie będą przesuwane. Nie powinno tam być punktów elektrycznych ani obrazów lub półek. System przesuwny do zabudowy pozostawia znacznie więcej możliwości aranżacyjnych, jednak tracimy kilka centymetrów z powierzchni wnętrza. Jest więc kilka istotnych kwestii, które powinniśmy przemyśleć wybierając drzwi przesuwne do małego mieszkania.

VOX drzwi przesuwne
Autor: materiały prasowe VOX Nie należy bać się szerokich dwuskrzydłowych drzwi przesuwnych w małym wnętrzu. Godny polecenia jest zwłaszcza system chowany w ścianie. Dzięki temu nie traci się powierzchni ściany, za to zyskuje możliwość otwarcia niewielkiego pokoju np. na sypialnię, na przedpokój lub na kuchnię.

W systemie naściennym skrzydło po otwarciu nadal jest widoczne, podobnie jak prowadnica skryta za maskownicą lub widoczna pod sufitem. W systemie przesuwnym naściennym możemy montować drzwi jednoskrzydłowe i drzwi dwuskrzydłowe.

W systemie przesuwnym do zabudowy w ścianie z kolei wszystkie elementy techniczne są niewidoczne. W grubości przegrody chowa się także skrzydło (lub oba skrzydła) drzwi, oczywiście poza wąskim pionowym pasem skrzydłą z klamką. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE