Drzwi do domu: Jakie drzwi do białych okien? Ekspert radzi

2013-05-06 13:45
drzwi do domu
Autor: Piotr Mastalerz

Czy drzwi do domu powinny pasować do okien? Czy do białych okien pasują tylko białe drzwi? Przeczytaj porady naszego eksperta.

Czesto spotykane w domach białe okna powinny się komponować z aranżacja całego wnętrza. Niezbyt dobrze będą wyglądały w otoczeniu ciemnych barw i elementów wykończenia. Białe okna mogą od początku należeć do koncepcji aranżacji wnętrza. Wówczas często naturalną kontynuacją założenia są białe drzwi do domu. Często jednak okna są białe tylko dlatego, że takie są najpopularniejsze. Drewniane drzwi do domu nie kłócą się z nimi, jeśli są w kolorze podłogi. Kto ma potrzebę powiązania białych okien z elementami drewnianymi, może zastosować na przykład drewniane żaluzje lub rolety z plecionki.

Drzwi do domu: dopasuj elementy

Innym sposobem na dopasowanie okien jest zastosowanie wokół okien białych opasek (choćby wykonanych z pasków płyty gipsowo-kartonowej). Takie obramowanie białego okna dodaje mu elegancji. Jeżeli do tego zastosujemy białe wykończenia na listwach przypodłogowych lub opaskach wokół drzwi, uzyskamy wrażenie, że wszystkie elementy do siebie pasują. Drzwi do domu nie muszą być białe, gdy mamy białe okna. Wystarczy ładnie dopasować i zaaranzować wszystkie elementy, aby stworzyły spójną całość.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Listopad w „M jak Mieszkanie” jest daleki od chłodu czy ciemnych kolorów. Wabi ciepłą paletą barw, miękkimi tkaninami i blaskiem świec.

Kup dostęp od 1 zł
Mjakmieszkanie listopad