Zapomnij o ukrywaniu grzejników, te będą ozdobą mieszkania. Idealne do pokojów, kuchni, łazienek

2023-03-03 11:37

Jak mieć zimą ciepło w domu i nie martwić się przy tym o wysokie rachunki za ogrzewanie? Wybraliśmy dla was interesujące grzejniki. Idealne do pokojów, kuchni, łazienek. Są estetyczne, dostępne w wielu kolorach – ładnie dopełniają aranżację wnętrz.

Grzejnik
Autor: serwis prasowy dqheating.com

Według potrzeb

Niby drobiazg, a od niego zależy zarządzanie ciepłem w pomieszczeniu i, co się z tym wiąże, stan twojego portfela. Na zdj. głowica termostatyczna Lifestyle sterowana bezprzewodowo, z czujnikami (wbudowanym i zewnętrznym), programatorem, wewnętrznym akumulatorem ładowanym poprzez port microUSB (maksymalnie raz w roku), informacją świetlną o wysokości temperatury.

Dla tradycji

Charleston marki Zehnder, choć wygląda na grzejnik wiekowy, należy do nowej generacji. Został zaprojektowany tak, by bez wielkich przeróbek instalacji łatwo można było nim zastąpić grzejniki starego typu o niskiej efektywności energetycznej. Ładnie też pasuje do stylowego wystroju. Rurowy, modułowy, także łukowy i kątowy (montowany w rogu pomieszczenia), wykonany w technologii spawania laserowego, w wielu kolorach, w ofercie również z powłoką antybakteryjną.

Głowica termostatyczna Lifestyle
Autor: serwis prasowy marki Fibaro
Grzejnik
Autor: serwis prasowy marki Zehnder

Bez błędów. Grzejniki najlepiej umieścić w miejscach, gdzie straty ciepła są największe – pod oknami lub obok nich, na (albo przy) ścianach zewnętrznych. By urządzenie prawidłowo i efektywnie działało, nie montuj go tuż pod parapetem. Minimalna odległość między nim a grzejnikiem to ok. 10 cm. I nie zasłaniaj go – czujnik głowicy termostatycznej odbiera wtedy niewłaściwe dane, zaburza to pracę urządzenia.

W podłodze

Grzejnik przed oknem balkonowym? Oczywiście – kanałowy nie wystaje ponad poziom posadzki. Można go dodatkowo ukryć maskownicą dopasowaną do rodzaju podłogi. A kiedy montuje? Na etapie remontu, w odległości 20–30 cm od przeszklenia. Osiąga długość nawet 350 cm.

Grzejnik kanałowy
Autor: serwis prasowy marki Regulus-system

Kolorowy ekran

Do tego zupełnie płaski. Nie przypomina więc typowego grzejnika i nie zajmuje tyle miejsca, co on.

Łazienka, grzejnik
Autor: serwis prasowy marki Luxrad Na zdj. model Vitro marki Luxrad ; do wyboru w kolorach czerwonym, białym i czarnym, z frontem z malowanego szkła lub lustra. Możliwy montaż grzałki. Nadaje się także do łazienki.

Przed zakupem. Wybór grzejnika koniecznie skonsultuj z fachowcem czy przedstawicielem handlowym producenta. Pomoże on ustalić wielkość, optymalną moc urządzenia, rodzaj podłączeń do instalacji. Jeśli wszystkie grzejniki w domu mają współpracować z jedną instalacją, zaleca się, by były zrobione z tego samego materiału (stalowe, aluminiowe lub żeliwne).

Do kuchni

Grzejnik – szczególnie w tym wnętrzu – nie powinien utrudniać komunikacji. Jeśli na ścianie masz wolne miejsce, dobrym wyborem będzie płaski dekoracyjny. Podobnie jak łazienkowy może być dodatkowo wyposażony w reling, umożliwiający suszenie ściereczek, albo w różnej szerokości półki.

Grzejnik, kuchnia
Autor: serwis prasowy vasco.eu Na zdj. Viola V1, Vasco.

Co ma wisieć

Do wielu grzejników dokupisz wieszaki zaprojektowane specjalnie do nich. Oprócz relingów są także pojedyncze.

Wieszak na grzejnik
Autor: serwis prasowy marki Enix Na zdj. wieszka chromowany HAG marki Enix. Pasuje do modeli Mango MG i MGL.

W kontraście

Przy okazji docieplania pomieszczenia można efektownie ożywić jego aranżację. Grzejniki zamówisz niemal w dowolnym kolorze, trzeba się jednak liczyć z kosztem wyższym o 20–40%.

Grzejnik
Autor: serwis prasowy marki Purmo Na zdj. grzejnik dekoracyjny płytowy Kos V, Purmo.
Grzejnik
Autor: serwis prasowy termaheat.pl Na zdj. Ribbon V, Terma

W łazience. Grzejnik-suszarka powinien mieć moc o ok. 20% większą niż to wynika ze standardowych obliczeń. A to stąd, że często urządzenie jest przykryte ręcznikiem. Poza tym optymalna temperatura we wnętrzu to ok. 24°C, a więc wyższa niż w pozostałych pomieszczeniach. Jeśli łazienka jest na tyle duża, że jeden grzejnik nie da rady jej ogrzać, warto się wesprzeć ogrzewaniem podłogowym.

Mocny element

Iron D został tak zaprojektowany, by pole powierzchni grzejnej było jak największe. To przekłada się na jego wysoką moc, więc dobrze ogrzeje duży pokój kąpielowy. Poza modelem podłączanym do c.o. występuje też w wersji elektrycznej.

Łazienka, grzejnik
Autor: serwis prasowy marki Terma

Wirtualny kalkulator

Na stronach internetowych niektórych producentów grzejników znajdziesz programy ułatwiające dobór odpowiedniej mocy urządzenia do kubatury pomieszczenia. Ale uwaga – obliczenia są wyłącznie orientacyjne. Producenci podkreślają, że każda sytuacja wymaga indywidualnej oceny fachowca, by urządzenie działało efektywnie.

Łazienka, grzejnik
Autor: serwis prasowy marki Zehnder Na zdj. grzejnik Metropolitan Spa, Zehnder.

Na okrągło

Gdy urządzenie ma ogrzewać wnętrze i jednocześnie pełnić funkcję suszarki do ręczników, wybierz model, który będzie pracował również poza sezonem grzewczym. Jaki? Wodno-elektryczny (zimą zasilany ciepłem z instalacji c.o., latem grzałką elektryczną) albo elektryczny. Grzejnik Archibald podłączysz do c.o. lub tylko do prądu.

Łazienka, grzejnik
Autor: serwis prasowy marki Runtal/Zehnder
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE