Czarna ściana do mazania: blaski i cienie farby tablicowej

2015-12-07 13:25 Agnieszka Zawadzka

Farba tablicowa w otwartej przestrzeni salonu, kuchni czy salonu z kuchnią to ciekawy design, funkcjonalna tablica sprawunków, miejsce artystycznej działalności dzieci i możliwość optycznej regulacji proporcji wnętrza. Farba tablicowa i kreda w przestrzeni otwartej to także pewne konsekwencje. Poznaj blaski i cienie farby tablicowej w aranżacji wnętrz otwartych!

Farba tablicowa w otwartej przestrzeni to wbrew pozorom wielofunkcyjny sposób na poprawienie plastyki wnętrza, organizację domowych sprawunków czy rozwiązanie dla problemy porysowanych ścian przez dziecięcą twórczość. Jakie zalety nasze wnętrze zyska przez dodanie mu ściany z farbą tablicową?

Farba tablicowa: tablica spraw ważnych

Każdy z nas zna to uczucie: milion myśli, tysiące spraw na głowie i nagle JEST! Przypomina nam się brakujący składnik na ciasto, który musimy koniecznie kupić, albo lista spraw do załatwienia w przedszkolu lub szkole. Wiemy, że jeszcze sekunda i myśl wypadnie nam z głowy. Musimy szybko zapisać cudem przypomnianą wiadomość. Szukamy kartki, rozpraszamy umysł. Znajdujemy jakiś skrawek, ale jeszcze długopis... Nagle, kiedy mamy już narzędzia niezbędne do zapisania ulotnej treści, myśl ucieka bezpowrotnie... Z całą ścianą pokrytą farbą tablicową i przymocowana do niej na estetycznym sznureczku kredą takie sytuacje praktycznie już się nie powtórzą. Oprócz ulotnych treści niezbędnych do prawidłowego zaplanowania dnia, na ścianie z farbą tablicową zostawiać możemy zabawne treści dla bliskich. I sprawiać, że ich dzień zacznie się przyjemniej.

Czytaj też: Farba tablicowa bez tajemnic >>>

Farba tablicowa: radosna twórczość opanowana

Dzieci w przestrzeni domu to wulkan energii i niezliczona inwencja twórcza. Jeśli nie jesteśmy w awangardzie, możemy mieć problem z zaakceptowaniem wszystkich miejsc kolorowej twórczości, wybranych przez nasze dzieci. Aby i wilk był syty i owca cała, możemy przeznaczyć jedną ścianę w przestrzeni otwartej, którą bez skrępowania i o dowolnej porze nasze dzieci będą mogły zapełniać kredowymi rysuknami. Warto przeznaczyć wtedy również stałe miejsce na odkładanie kolorowej kredy i wyrobić w maluchach nawyk mycia rączek po skończonej zabawie. Inaczej barwne ślady kredy mogą rozprzestrzenić się na obicia tapicerowanych mebli i ścian w odmiennym niż czarny kolorze...

Czytaj też: Antracyt na ścianie INSPIRACJE >>>

Farba tablicowa: równoważymy proporcje ścian

Farba tablicowa w czarnym kolorze to także doskonały pretekst, aby zrównoważyć optycznie proporcje ścian w otwartej przestrzeni. Wąski pas ściany pomalowany farbą tablicową, przeciągnięty od podłogi do linii sufitu, optycznie podwyższy i otworzy niewielkie wnętrze. Pomalowana czarną farbą tablicową wybrana ściana aneksu kuchennego pomoże optycznie zrównoważyć proporcje zbyt wąskiego kącika kuchennego. Czarna ściana z farbą tablicową w przedpokoju ułatwi utrzymanie narażonej na częste zachlapania ściany w ładzie i czystości (ścianę z farbą tablicową łatwo umyć i odświeżyć). Stanie się też dobrym miejscem na zapiski spraw, o których powinniśmy pamiętać przed wyjściem z domu. Zawieszona na sympatycznym sznureczku lub tasiemce kreda będzie zawsze pod ręką jeśli przypomni nam się coś ważnego w drodze z kuchni do salonu...

Czytaj też: Szary kolor ścian >>>