5 błędów w urządzaniu wnętrz. Lepiej ich nie popełniaj! Sprawdź, czego najbardziej żałują kupujący

2023-10-25 15:18

Zakup pierwszego mieszkania to wielkie wydarzenie. Nierzadko towarzyszą mu stres i ekscytacja. Jeśli przed Tobą urządzanie wnętrza, zwróć uwagę na najczęściej popełniane błędy aranżacyjne. Unikniesz niepotrzebnych wydatków!

Mieszkanie ‚‚na teraz”

Często kupując mieszkanie urządzamy je ‚‚na teraz”. Warto zastanowić się, jak mogą zmienić się nasze potrzeby w ciągu najbliższych kilku lat. Czy będziemy potrzebować w mieszkaniu miejsca do pracy lub pokoju dla dziecka? A może przydałaby nam się dodatkowa przestrzeń do przechowywania? Dobrze jest pomyśleć na tym już na etapie wybierania mieszkania, aby uniknąć problemów w przyszłości.

Czytaj także: Tych błędów w łazience nie popełniaj! Czego w swoim domu nie zrobiliby architekci? Poznaj praktyczne porady

– Pamiętajmy, że na wczesnym etapie inwestycji istnieje możliwość wprowadzenia zmian w lokalu mieszkalnym. Należy zgłosić je w trakcie zawierania umowy, która określa nie tylko prawa własności nabywcy, ale również uprawnienia w zakresie zmian w aranżacji przestrzeni – wyjaśniaTomasz Bednarek, specjalista ds. sprzedaży w WPBM ‚‚Mój dom” S.A.

Nieodpowiednia ekipa remontowa

Zakup mieszkania to spory wydatek. Zdarza się, że w szale remontu, próbujemy zaoszczędzić trochę pieniędzy i wybieramy tańszą ekipę budowlaną. Oczywiście nie oznacza to, że prace będą wykonane źle. Warto jednak się temu przyjrzeć, zasięgnąć opinii u osób, które korzystały z usług konkretnej ekipy.

– Decydując się na konkretną firmę remontową nie warto kierować się wyłącznie ceną czy dostępnością terminów. Do wielu prac powinniśmy zatrudnić osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i uprawnieniami. Dotyczy to m.in. kwestii związanych z instalacją elektryczną czy gazową – komentuje Tomasz Bednarek.

Jak dodaje: – Wielu deweloperów posiada w swojej ofercie możliwość wykończenia mieszkania ‚‚pod klucz”. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą martwić się wyborem odpowiednich fachowców, doglądaniem prac czy po prostu chcą uniknąć licznych wizyt w sklepach budowlanych. Co istotne z punktu widzenia kupującego, deweloper udziela gwarancji na wykonane prace.

Kupowanie na styk

I chociaż może się wydawać, że kupowanie na styk pomoże nam zaoszczędzić - nic bardziej mylnego. Często właśnie takie rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlaczego? Dobrym przykładem jest zakup ograniczonej liczby płytek ceramicznych. W sytuacji kiedy jedna lub część ulegnie zniszczeniu, musimy po raz kolejny udać się do sklepu. W najlepszym wypadku stracimy tylko nasz czas i pieniądze na paliwo. Gorzej, kiedy produkt będzie niedostępny – wówczas musimy liczyć się z opóźnieniami w projekcie.

Za mało miejsca do przechowywania

Urządzając samodzielnie mieszkanie często zapominamy o wygospodarowaniu przestrzeni pod przechowywanie większych sprzętów takich jak:

  • odkurzacz,
  • deska do prasowania
  • czy suszarka na ubrania.

Są to przedmioty o dużych gabarytach, dlatego w projekcie mieszkania, warto uwzględnić przestrzeń dopasowaną do ich rozmiaru. Niestety, jeżeli nie zrobimy tego od razu, później przedmioty te zagracają przestrzeń, stanowiąc nieestetyczną ozdobę salonu, sypialni czy innego pomieszczenia.

Czytaj także: Najdroższa porcelana w Polsce. Jak wybrać najlepsze modele? Co jest najcenniejsze? Sprawdź, co na to ekspert

Murator Remontuje: Jak dobrze przygotować się do remontu?
Materiał sponsorowany