Zacieki w kabinie prysznicowej? Użyj tego środka, a przestaną na niej osiadać

2023-01-11 15:05

Utrzymanie kabiny prysznicowej w czystości nie należy do łatwych zadań. Osad na szkle, zacieki, a także kamień można jednak zminimalizować, a nawet całkowicie wyeliminować za pomocą jednego, niedrogiego specyfiku.

kobieta myjąca kabinę prysznicową
Autor: getty images

Prosty sposób na zacieki i kamień w kabinie prysznicowej

Zanim zastosujemy genialny środek zapobiegający powstawaniu zacieków na szybie kabiny prysznicowej, konieczne jest, by dokładnie ją wyczyścić. Kluczowe jest usunięcie tłuszczu, kurzu i resztek kosmetyków z szyby, najlepiej przy pomocy domowego środka na bazie octu i wody.

Ten ekologiczny detergent pomoże nam pozbyć się zabrudzeń, kamienia i zacieków, a przy okazji skutecznie zdezynfekuje kabinę.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak wyczyścić baterię prysznicową, deszczownicę, słuchawkę od prysznica?

Po umyciu warto szyby wytrzeć do sucha, by uniknąć powstania nowych zacieków. Gdy to zrobimy, możemy przejść do kolejnego etapu, czyli nakładania genialnego środka zwanego potocznie „niewidzialną wycieraczką”.

Kierowcy na pewno kojarzą ten produkt. Zazwyczaj występuje on w postaci mokrych ściereczek, sztyftu, sprayu czy płynu. „Niewidzialną wycieraczkę” nakłada się na szyby samochodowe oraz lusterka boczne, dzięki czemu krople deszczu podczas jazdy szybciej spływają i nie trzeba włączać mechanicznych wycieraczek.

Środek ten wykazuje właściwości hydrofobowe, a więc tworzy na szklanej powierzchni specjalną powłokę, która „odpycha” krople wody, nie pozwalając im przywierać do szyby.

Jak możemy wykorzystać „niewidzialną wycieraczkę” w łazience? Preparat nałożony na szybę kabiny prysznicowej spowoduje, że krople wody nie będą na niej osiadać, co zniweluje problem zacieków i nieestetycznych osadów. W efekcie, powierzchnia szyby pokryta „niewidzialną wycieraczką” będzie łatwa i wygodna w utrzymaniu czystości.

Do kabiny prysznicowej najlepiej sprawdzi się środek w formie płynu nakładanego przy użyciu delikatnej szmatki. Taki produkt kupimy już za 10 złotych w sklepie z akcesoriami do samochodów lub online.

PRZECZYTAJ TEŻ: Masz dość osadu na kabinie prysznicowej? Problem rozwiąże produkt, który masz w kuchni

Jak nałożyć „niewidzialną wycieraczkę” na szybę?

To proste! Wystarczy, że na umytą i osuszoną szybę rozprowadzimy preparat kolistymi ruchami i poczekamy aż całkowicie wyschnie (powinien utworzyć na szybie biały nalot).

Następnie, przy pomocy miękkiej ściereczki z mikrofibry należy szklaną powierzchnię dobrze wypolerować. Może się też zdarzyć, że dany produkt musimy nałożyć dwa razy – warto więc zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania.