Te świąteczne porządki mogły się skończyć tragicznie. "Prawie zagazowałam dziadków"

2023-02-01 15:25

Okazuje się, że nie wszystkie domowe sposoby sprzątania, jakie wynieśliśmy z domu, są bezpieczne. Przekonała się, że o tym Samanta, jedna z użytkowniczek TikToka, która postanowiła ostrzec innych, aby nie popełniali jej błędu, bo może być on tragiczny w skutkach.

Chlor
Autor: Getty Images/Andres Victorero, tiktok.com/@silkalmondmilk_ers

U Samanty w domu od dawna do sprzątania używało się mieszanki wybielacza i octu. Kobieta, chcąc w ten sam sposób posprzątać dom przed świętami, nie spodziewała się, jakie wywoła to skutki. 

- Posprzątałam kuchnię wybielaczem i octem, a teraz wszyscy utknęliśmy w tym samym pokoju, rozmawiając przez telefon z ekspertami z ośrodka zatruć - napisała na TikToku.

Kobieta miała zeszłoroczne święta spędzić ze swoimi dziadkami, jednak przygotowania do nich przyjęły dość dramatyczny obrót, ponieważ po połączeniu octu z wybielaczem powstał chlor, który działa drażniąco na drogi oddechowe.

Samanta dodała, że "niemal zagazowała swoich dziadków" i cała rodzina zmuszona była zamknąć się w jednym pomieszczeniu, izolując się od trującego gazu. Mimo że na zewnątrz była wielka śnieżyca i było bardzo zimno, kobieta zdecydowała się pootwierać wszystkie okna w domu, poza pomieszczeniem, w którym się schronili.

Część użytkowników TikToka była zaskoczona, że wybielacz i ocet mogą być tak niebezpieczne. W komentarz pod filmem wielu z nich napisało, że w ich domach zawsze sprzątało się w ten sposób, ale byli przekonanie, że tak ma być, a kaszel po prostu przejdzie. Inni przyznawali, że zawsze po sprzątaniu bolała ich głowa, jednak nie skojarzyli faktu, że to był efekt substancji, jakich używali.

Uwaga na chlor w formie gazu!

Na samym początku należy zaznaczyć, że chlor jest gazem. Wraz z innymi substancjami tworzy chociażby sole, które używane są do produkcji środków czyszczących czy wybielaczy. 

Niebezpieczne sprzątanie
Autor: tiktok.com/@silkalmondmilk_ers

Po połączeniu wybielacza właśnie z octem zaczyna uwalniać się chlor właśnie w formie gazu. Ma bardzo ostry zapach i działa drażniąco na cały organizm. Wywoła kaszel, łzawienie z oczu, a nawet duszności. Osoba narażona na dłuższy kontakt z chlorem może nawet doznać uszkodzenia płuc, a nawet śmierć!

Jeśli przydarzyła ci się podobna pomyłka jak Samancie, otwórz okna w mieszkaniu, aby porządnie je wywietrzyć, a sam wyjdź na zewnątrz i głęboko oddychaj, aby uniknąć zatrucia!

Przeczytaj również:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE