Przypalone żelazko? Wyczyścisz je w kilka sekund z pomocą tabletki na ból głowy

2022-11-29 13:14

Po paracetamol sięgamy najczęściej, gdy boli nas głowa. Niewiele osób wie, że popularna tabletka jest też doskonałym środkiem czyszczącym – szczególnie dobrze radzi sobie z przypalonym żelazkiem.

czyszczenie przypalonego żelazka
Autor: getty images

Paracetamol na przypalone żelazko

Wiele środków z domowej apteczki możemy wykorzystać do sprzątania. Doskonałym przykładem jest woda utleniona, która radzi sobie z uporczywymi plamami i osadami.

Podobnie jak aspiryna, z której pomocą wyczyścimy armaturę łazienkową i zacieki w toalecie. Aspiryna to również świetny środek do nawożenia roślin!

Do listy leków, które mogą zastąpić chemiczne środki czyszczące można też dopisać paracetamol. Popularny lek przeciwbólowy to skuteczna broń w walce z przypalonym żelazkiem.

Osad na żelazku nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również może brudzić ubrania podczas prasowania. Istnieje mnóstwo domowych sposobów na usuwanie przypaleń z żelazka, ale wykorzystanie do czyszczenia tabletki paracetamolu jest jednym z najszybszych i najskuteczniejszych.

Jak wyczyścić żelazko paracetamolem?

By wyczyścić przypalone żelazko, należy najpierw dobrze je nagrzać. Gdy żelazko jest gorące, odłączamy je z prądu, bierzemy tabletkę (ale nie kapsułkę) paracetamolu przy pomocy pęsety i przykładamy do zabrudzonej powierzchni aż do momentu, gdy tabletka zacznie się topić.

Następnie przesuwamy ją delikatnie po całym obszarze przypalenia. Warto zaopatrzyć się w więcej tabletek, jeśli osad jest rozległy. Kolejnym krokiem jest przetarcie brudnego fragmentu żelazka wilgotną szmatką (uwaga, by się nie poparzyć). Osad powinien zejść bez problemu.

Jeśli na powierzchni żelazka zostały pozostałości osadu, można przemyć je wodą z octem lub mieszanką octu i sody oczyszczonej.

Do przecierania płyty żelazka lepiej nie używać zbyt ostrych gąbek lub narzędzi, ponieważ mogą ją zarysować. Kuchenna gąbka lub miękka ściereczka powinny wystarczyć.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE