Niezawodny trik na miękką pościel. Dzięki wypraniu jej w ten sposób będzie jak chmurka

2023-01-26 15:07

Nie ma chyba przyjemniejszej rzeczy niż sen w miękkiej jak chmurka pościeli. Jak możemy uzyskać taki efekt bez korzystania ze sklepowej chemii? To proste! Wystarczy jeden produkt, który większość ma w kuchni.

sen
Autor: getty images

Domowe sposoby na zmiękczanie pościeli

Odpowiednio dobrany program w pralce to zdecydowanie za mało, by sprawić, że pościel będzie miękka i przyjemna w dotyku.

Oczywiście możemy od razu sięgnąć po środki zmiękczające dostępne w sklepach. Ale jeśli chcemy uniknąć stosowania chemii, warto skorzystać z naturalnych środków, które większość z nas ma w kuchennych szafkach.

Poniżej wymieniamy aż 4 domowe sposoby na miękką pościel, ale prawda jest taka, że w zupełności wystarczy jeden, ten pierwszy.

1. Soda oczyszczona

Najpopularniejszym domowym środkiem zmiękczającym do ręczników i pościeli jest soda oczyszczona. Wystarczy dodać kilka łyżek do dozownika na proszek i wyprać poszewki w odpowiednim programie.

Jeśli zależy nam na maksymalnej miękkości pościeli, warto moczyć ją przed praniem w roztworze sody i wody – najlepiej przez kilka godzin.

2. Ocet

Sama soda oczyszczona wystarczy, by nadać naszej pościeli miękkości. Jeśli jednak nie mamy w domowej szafce tego produktu, możemy sięgnąć po niezawodny ocet.

Nasze babcie i prababcie również dodawały ocet do prania ręczników, pościeli, a także dziecięcych ubranek!

Oprócz zmiękczania tkanin ocet doskonale je dezynfekuje! Wystarczy dodać 3-4 łyżki octu do dozownika w pralce i wstawić pranie na wybrany przez nas program (możemy dodać odrobinę proszku). Intensywny zapach octu powinien zniknąć w fazie płukania.

3. Kwasek cytrynowy

Kwasek cytrynowy wykazuje podobne właściwości co soda oczyszczona, dlatego niektórzy stosują je zamiennie do zmiękczania tkanin.

4. Piłeczki tenisowe

Miękka i puszysta pościel bez płynów zmiękczających? To proste! Wystarczy wrzucić do bębna 2-3 piłeczki tenisowe i nastawić pranie.

Podskakujące w bębnie piłeczki będą „ugniatać” pościel, przez co stanie się ona miękka i przyjemna w dotyku! Ten trik można stosować również podczas korzystania z suszarki bębnowej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE