Krawędzie dywanu ciągle się podwijają? Genialny trik z TikToka rozwiąże problem

2023-02-24 14:47

Stale podwijający się dywan nie tylko wygląda nieestetycznie, ale może również być potencjalnie niebezpieczny dla domowników – wystarczy się zagapić i potknąć. Genialny patent na prostowanie krawędzi dywanu pokazała popularna TikTokerka. To naprawdę proste!

dywan
Autor: getty images

Jak wyprostować dywan domowym sposobem?

Sara prowadzi na TikToku profil functionalforyou, na którym dzieli się z internautami domowymi life hackami. Jeden z jej filmików stał się niedawno viralem: zaledwie 11-sekundowe wideo obejrzało ponad 8 milionów osób.

Film dotyczył prostego triku na wyprostowanie niesfornej krawędzi dywanu w salonie. Jakie rozwiązanie zaoferowała Sara? TikTokerka wysypała na zgiętą część dywanu kilka kostek lodu. Położyła też na krawędzi ciężką świeczkę, która miała zapobiec zwijaniu się dywanu.

Rano, gdy Sara wróciła do salonu, kostki lodu całkowicie się stopiły, a po zabraniu świeczki dywan pozostał na swoim miejscu.

Pod filmem posypała się lawina komentarzy. Niektórzy wypróbowali trik i przyznali, że faktycznie działa. Inni nieco sceptycznie podeszli do proponowanego przez Sarę rozwiązania – wśród najczęściej powtarzających się obaw było moczenie dywanu i niebezpieczeństwo powstania pleśni.

Dlaczego dywan wrócił do swojego położenia?

Patent Sary to żadna magia, to faktycznie działa. TikTokerka wykorzystała technikę znaną wszystkim miłośnikom robienia na drutach, tzw. blokowanie dzianiny. Blokowanie ma na celu nadanie robótce ostatecznego kształtu.

Polega na zmoczeniu dzianiny i rozłożeniu jej na suchym ręczniku. Po uzyskaniu upragnionego przez nas kształtu (robótkę możemy rozciągnąć), krawędzie dzianiny przypinamy do podłoża i zostawiamy do wyschnięcia.

Blokowanie możemy wykonywać również za pomocą żelazka lub ręcznej parownicy (w przypadku dywanu również się sprawdzi), ale dla włókien bezpieczniejsza jest zimna woda.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE