Jak wyczyścić ściany bez malowania? Wypróbuj 4 rewelacyjne sposoby

2023-02-02 14:57

Tłuszcz, zaschnięty brud, marker i kredki świecowe. Nasze ściany są w stanie znieść naprawdę dużo. A czy istnieje sposób, by przywrócić im dawny blask i pozbyć się zabrudzeń bez wielogodzinnego malowania? Jak najbardziej! Oto garść genialnych patentów na czyszczenie ścian bez otwierania puszki z farbą.

dziecko malujące ściany
Autor: getty images

Jak wyczyścić ściany bez malowania?

Zanim przystąpisz do czyszczenia ścian, koniecznie przetrzyj je wilgotną ściereczką, miotełką lub odkurzaczem. Chodzi o to, by w pierwszej kolejności pozbyć się kurzu, pyłu i pajęczyn.

1. Woda z mydłem

W większości przypadków zabrudzenia na ścianach możesz usunąć przy pomocy szmatki i ciepłej wody z mydłem. To doskonały sposób na świeże plamy – należy uważać, by nie szorować zabrudzeń zbyt mocno, ponieważ możesz zetrzeć farbę.

2. Ocet z wodą

Jeśli masz do czynienia z trudniejszą do usunięcia plamą – np. tłuszczem, grzybem czy pleśnią, sięgnij po roztwór wody z octem. Środek nie tylko skutecznie pozbędzie się zabrudzeń, ale również odkazi i zdezynfekuje powierzchnię, a przy tym nie zostawi na ścianie żadnych śladów.

Ocet rozcieńcz z przegotowaną wodą w stosunku 4:1, a następnie przelej do butelki z atomizerem. Spryskaj mikstura zabrudzony fragment ściany i zostaw na 15 minut. Po tym czasie przetrzyj ścianę wilgotną, miękką ściereczką.

3. Soda oczyszczona z wodą

Jak poradzić sobie ze ścianami „ozdobionymi” dziecięcymi malowidłami? Ołówek, tusz, marker, a nawet kredki świecowe usuniesz bez problemu przy pomocy masy z wody i sody oczyszczonej.

Połącz ok. pół szklanki wody z łyżką sody oczyszczonej. Następnie nałóż odrobinę masy na miękką szmatkę i przetrzyj zabrudzony fragment ściany. Pamiętaj, by nie szorować plam zbyt mocno. Czyść ścianę, dopóki ślady po ołówku czy markerze nie znikną.

4. Płyn do mycia szyb

Z tłustymi plamami na ścianach pokrytych farbami lateksowymi i akrylowymi doskonale poradzi sobie płyn do mycia szyb. Spryskaj zabrudzenia, poczekaj 15 minut, a następnie przetrzyj ścianę wilgotną szmatką lub gąbką. I gotowe!

P.S. Z tłustymi plamami na ścianach może poradzić sobie także pianka do golenia. Nałóż na zabrudzone miejsce odrobinę pianki, poczekaj 1-2 godziny, a potem usuń wilgotną ściereczką.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE