5 fenomenalnych zastosowań kremu do golenia. Numer 3 odmieni twoje życie

2022-11-02 15:31

Niewiele osób wie, że zwykłą pianką do golenia można wyczyścić piekarnik, stal, a nawet pozbyć się uciążliwych plam z dywanu! Poniżej zebraliśmy 5 zastosowań kremu do golenia, które ułatwią ci życie (i sprzątanie).

pianka do golenia
Autor: getty images

1. Usuń plamy na dywanie

Nie musisz już korzystać ze sklepowej chemii lub zatrudniać profesjonalistów, by usunąć plamy z dywanu. Wystarczy ci pianka do golenia!

Spryskaj zabrudzony fragment dywanu pianką i delikatnie wetrzyj ją za pomocą kuchennego zmywaka lub miękkiej gąbki. Zostaw do wyschnięcia, najlepiej na noc. Rano odkurz dywan, by pozbyć się resztek zaschniętego kremu. Dywan będzie jak nowy!

2. Wyczyść stal nierdzewną

Pianka do golenia to idealny środek czyszczący i nabłyszczający do stali nierdzewnej! Wystarczy, że pokryjesz niewielką warstwą pianki baterię łazienkową i kuchenną, lub inną powierzchnię wykonaną ze stali. Zostaw na kilka minut, a następnie usuń krem lekko wilgotną gąbką. Dla pięknego połysku możesz wypolerować baterię ściereczką z mikrofibry.

3. Koniec z zaparowanymi szybami

Drażnią cię zaparowane szyby, lustro lub okulary? Z pomocą przyjdzie ci pianka do golenia. Niewielką ilość pianki rozprowadź na szklanej powierzchni, a następnie zetrzyj suchym ręcznikiem papierowym lub ściereczką.

Dzięki hydrofobowym właściwościom pianki do golenia, woda nie będzie osiadała na pokrytej nią powierzchni. Ten trik działa również na szyby w samochodzie i drzwi kabiny prysznicowej!

4. Wyczyść szybę piekarnika

Niewielkie zabrudzenia na wewnętrznej stronie drzwi piekarnika usuniesz przy pomocy kremu do golenia. Wystarczy, że nałożysz piankę na zabrudzone miejsce i zeskrobiesz ostrzejszą szczoteczką lub druciakiem. Na koniec wytrzyj wszystko papierowym ręcznikiem i viola!

5. Skrzypiące zawiasy

Denerwują cię skrzypiące zawiasy? Spokojnie! Spryskaj je niewielką ilością pianki do golenia, a następnie zamknij i otwórz drzwi kilka razy. Usuń nadmiar pianki. I gotowe!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE