Prosty trik na parujące szyby. Wystarczy jeden produkt, który większość osób ma w łazience

2022-09-30 14:00

Gdy temperatury za oknem spadają, a wnętrza ogrzewa ciepło z kaloryferów, można spodziewać się zaparowanych szyb. By z tym uciążliwym problemem sobie poradzić, wystarczy zastosować jeden produkt kosmetyczny.

parujące szyby
Autor: getty images

Trik na parujące szyby 

Dlaczego w okresie jesienno-zimowym na oknach pojawia się wilgoć? Kiedy powietrze ogrzane do temperatury pokojowej styka się z zimną szybą, ulega ochłodzeniu i skropleniu. Woda osiada w dolnych partiach okna, a czasem – spływa na parapet.

Wilgoć pojawia się głównie nad ranem, gdy za oknem panują najniższe temperatury, a więc szyby są zimne, a w pomieszczeniach jest ciepło.

Poradzić sobie z parującymi oknami można na kilka sposobów. Warto przede wszystkim zadbać o dobrą wentylację w pokoju, gdzie wilgoć na oknach pojawia się najczęściej.

Bardzo możliwe, że okna są zbyt szczelne, przez co nagromadzone w pomieszczeniu powietrze nie ma możliwości ujścia na zewnątrz, więc kumuluje się na szybach i ulega skropleniu. Dobrym pomysłem jest więc regularne wietrzenie.

Innym sposobem jest zastosowanie prostego triku, o którym od jakiegoś czasu jest głośno w sieci. Metodą na parujące szyby ma być… wypolerowanie ich pianką do golenia! Według internautów, użycie pianki do golenia nadaje szybom właściwości hydrofobowych, które sprawiają, że nie osiadają na nich cząsteczki wody.

Pomocne może być również ustawienie na parapecie roślin doniczkowych, które pochłaniają wilgoć z powietrza. Do nich należą m.in. popularne skrzydłokwiaty, sansewierie, chamedory czy zielistki. Oprócz pobierania wilgoci z powietrza, rośliny te oczyszczają je ze szkodliwych substancji.

Źródło: se.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE