Genialny trik z TikToka na porysowane meble. Wystarczy jeden orzech

2023-05-12 11:39

Rysy na drewnianych meblach nie muszą spędzać ci już snu z powiek. Jeśli mierzysz się z problemem porysowanych mebli, koniecznie sprawdź ten genialny trik z TikToka – maskuje wszelkie zadrapania i rysy na powierzchni drewnianych mebli w kilka sekund.

tiktok
Autor: tiktok.com/alicetrewinnard, getty images

Sposób na porysowane meble

Genialnym patentem na szybkie zamaskowanie rys na drewnianych meblach podzieliła się pewna TikTokerka z Portugalii. Alice Trewinnard na krótkim wideo pokazała porysowany przez jej kilkuletnią córkę blat drewnianego stołu.

Mebel miał widoczne rysy i nie prezentował się najlepiej. Zamiast rozkładać ręce, Alice postanowiła wypróbować krążący w sieci trik z orzechem włoskim.

TikTokerka zaczęła więc wcierać połówkę orzecha w zarysowania na stole i już po kilku sekundach rysy zupełnie zniknęły. Filmik Alice obejrzało już ponad 1.8 mln osób, a wśród komentarzy nie brakowało słów zachwytu.

Jak to się stało, że zwykły orzech włoski był w stanie zamaskować rysy na drewnianym stole? Należy pamiętać, że orzech włoski jest bardzo tłusty, więc jego olej idealnie wypełnił głębokie rysy na powierzchni stołu.

Oczywiście ten trik nie zapewni długotrwałego efektu i po jakimś czasie rysy znów będą widoczne. Jeśli rysy pojawiły się na mocno eksploatowanej powierzchni drewnianej jak stół czy blat roboczy – dużo lepszym sposobem będzie zastosowanie profesjonalnych środków jak woski do mebli.

W przypadku miejsc, które przecieramy rzadko, trik z orzechem lub wypełnienie rys specjalnymi markerami do mebli powinno w zupełności wystarczyć.

Z kolei sposobem na głębsze rysy może okazać się papier ścierny. Zarysowaną powierzchnię delikatnie ścieramy, a następnie impregnujemy olejem lub woskiem.