Gdzie trzymać jajka w lodówce? Eksperci ostrzegają: "Drzwi to nie jest dobry pomysł"

2022-11-17 10:12

Na drzwiach lodówki mamy wszystko pod ręką. Często z wygody odkładamy tam akurat to, co nam pod nią wpadnie. Okazuje się jednak, że drzwi lodówki to niekoniecznie najlepsze miejsce na niektóre produkty m.in. mleko i… jajka. Gdzie trzymać jaja w lodówce?

Gdzie trzymać jajka w lodówce?
Autor: Getty Images/ohny007pan

Mleko i jajka w lodówce - dlaczego lepiej nie trzymać ich na drzwiach?

Ale jak to? - zapytasz. Przecież producent specjalnie przygotował tam miejsce, chociażby na wyżej wspomniane jajka! No i idealnie mieści się tam też mleko. Eksperci jednak pozostają zgodni, że te dwa produkty lepiej trzymać w środku lodówki.

Powód? Zastanów się: ile razy dziennie otwierasz drzwi lodówki? Kilka, kilkanaście razy? A członkowie twojej rodziny? Kiedy już je otworzysz, jak długo stoisz i wpatrujesz się w jej wnętrze, bo nie możesz się zdecydować, co chciałbyś zjeść? No właśnie!

Gdzie trzymać jajka w lodówce?
Autor: Getty Images/gorodenkoff

Mleko i jajka w lodówce nie powinny być trzymane na jej drzwiach z dwóch powodów:

  • drzwi to najcieplejsze miejsce w lodówce
  • są ciągle otwierane, co naraża trzymane na nich produkty na ciągłe zmiany temperatury

Skutek? Zarówno jaja, jak i mleko będą krócej świeże. Jeśli nie chcesz marnować i tak już dość drogiego jedzenia, musisz znaleźć dla nich lepsze miejsce.

Gdzie trzymać jajka w lodówce?

Najlepszym miejscem w lodówce na jaja i mleko będzie jej najzimniejsza część, czyli górna półka, a właściwie jej tylna część. To tam powinniśmy trzymać i jaja, i nabiał, jeśli chcemy dłużej cieszyć się ich świeżością i mieć gwarancję, że nie rozwiną się na nich bakterie.

Przeczytaj również:

Źródło: apartmenttherapy.com
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE