Chcesz prasować szybko i przy okazji zaoszczędzić? Użyj tego produktu za 10 zł

2023-03-09 13:14

Nie lubisz prasować? W takim razie mamy dla ciebie genialny patent, który nie tylko sprawi, że ubrania wyprasujesz błyskawicznie, ale również zaoszczędzisz przy tym prąd! Potrzebny ci będzie jeden produkt – z pewnością masz go w kuchni.

żelazko
Autor: getty images

Folia aluminiowa do prasowania

Folia aluminiowa ma wiele przydatnych zastosowań w kuchni. Zazwyczaj pakujemy w nią kanapki lub inne produkty, ale prawda jest taka, że to niepozorne „sreberko” jest potężnym izolatorem ciepła. Warto to wykorzystać, na przykład do… prasowania!

Dzięki prostej sztuczce z folią aluminiową, prasowanie będzie nie tylko przyjemniejsze i szybsze, ale również znacznie tańsze, bo z żelazka będziemy korzystać przez 3 minuty, a nie 15.

Jak to zrobić? Na początek zdejmij z deski do prasowania wierzchni pokrowiec i połóż na desce długi kawałek folii aluminiowej tak, by zakrywała całą deskę. Delikatnie zagnij końce folii, by mieć pewność, że nie będą przesuwać się podczas prasowania.

Pamiętaj, by sreberko położyć błyszczącą stroną do góry. To właśnie ta warstwa folii aluminiowej odbija ciepło. Gdy skończysz owijać deskę folią, załóż ponownie pokrowiec i włącz żelazko.

Szybko zauważysz, że dzięki folii ubrania prasuje się szybciej i łatwiej. Sreberko pod pokrowcem błyskawicznie odbija ciepło generowane przez żelazko i wygładza zmiętą tkaninę. To tak, jakby prasować ubranie z dwóch stron jednocześnie. Prawda, że genialne? I przy tym oszczędne, bo czas, w którym żelazko podłączone jest do gniazdka ulega skróceniu dzięki folii aluminiowej.

W jednym z amerykańskich programów śniadaniowych postanowiono przeprowadzić eksperyment, by udowodnić skuteczność patentu z kuchennym „sreberkiem”. Okazało się, że prasując z warstwą folii aluminiowej pod pokrowcem, ubranie wyprasowano 5 razy szybciej niż w tradycyjny sposób.