Znalazła na ulicy wymarzoną kanapę. Oniemiała, kiedy dowiedziała się, ile kosztuje nowa

2023-05-26 13:49

W Nowym Jorku czasami wystarczy przejść się ulicą, aby znaleźć wyposażenie do swojego mieszkania. W Polsce nie jest inaczej, przynajmniej na tych osiedlach, gdzie gabaryty zostawia się tuż przy altanach śmietnikowych. Czasami można znaleźć tam prawdziwe perełki, o czym przekonała się Amanda.

Sofa znaleziona na ulicy
Autor: tiktok.com/@yafavv.mandaa

Taki recykling to prawdziwy trend. Podczas gdy w USA prężnie działają konta, na których pokazywane są przedmioty, których ich właściciele już nie chcą, w Polsce mamy lokalne grupy na Facebooku typu “Śmieciarka jedzie”, gdzie ludzie również informują się o ciekawych znaleziskach pod śmietnikiem. 

Amandzie z Nowego Jorku niedawno wyjątkowo się poszczęściło. Na jednej z ulic na zewnątrz luksusowego kompleksu apartamentów znalazła nieco podniszczoną, granatową kanapę luksusowej, francuskiej marki Roche Bobois. Nowa sofa o nietypowym i ciekawym designie Bubble warta jest aż 8 tys. dolarów, czyli ponad 24 tys. zł

Amanda wiedziała, że musi się spieszyć. Ktoś inny również mógł dostrzec potencjał mebla i ją ubiec, chociaż i tak kanapa przeleżała na ulicy ponad dobę (i to w deszczu!), zanim stała się jej własnością. Poprosiła więc o pomoc ojca i siostrę, którzy pomogli przenieść jej kanapę do domu, a następnie doprowadzić do stanu używalności. 

Młoda kobieta podzieliła się informacją o swoim znalezisku w mediach społecznościowych. Oczywiście znalazło się wiele sceptycznych głosów, które dyskutowały na temat potencjalnie znajdujących się na i w kanapie zarazków i pluskiew. Nikt nie mógł uwierzyć, że ktoś ot tak porzucił tak drogi mebel. Wielu zaczęło nawet zastanawiać się, czy to faktycznie oryginał, a nie tania podróbka.

Amanda uważa, że kanapę wyrzucono, ponieważ ślady świetności miała już za sobą. W niektórych miejscach była rozdarta i jest na niej też nieco plam. Mimo tego kobieta jest zachwycona swoim znaleziskiem!

Przeczytaj również:

Źródło: apartmenttherapy.com

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE