Nowoczesny kredens do salonu i kuchni. Masz taki? Sprawdź! Jest bardzo modny

2024-03-19 13:53

Kredens to mebel, który nada oryginalności każdemu wnętrzu. Retro modele znalezione na targu staroci kryją w sobie ducha minionych lat. I chociaż te klasyczne mogą kojarzyć nam się z kuchniami naszych babć, równie pięknie będą wyglądać w salonie, sypialni, a nawet na korytarzu. Jaki kredens wybrać? Gdzie go postawić? Zobacz modele ze znanych sklepów.

Spis treści

  1. Gdzie postawić kredens?
  2. Kredens w stylu rustykalnym
  3. Styl prowansalski w kuchni

Gdzie postawić kredens?

Retro kredensy wprowadzą do naszego domu ducha minionych lat. Znajdziemy je na targach staroci i portalach aukcyjnych. Możemy zdecydować się też na nowoczesne modele, które oferuje większość sklepów sieciowych. Modele wykonane z drewna posłużą nam przez wiele lat.

Świetnym pomysłem będzie też zamówienie kredensu u stolarza. Wówczas będzie dokładnie taki jak chcemy. Stylowy kredens, który jest dobrej jakości i wpisuje się w styl naszego mieszkania, wpłynie też na jego wyższą wartość rynkową. To ważne, jeśli decydujemy się na sprzedaż lub wynajem.

CZYTAJ TAKŻE: Meble z jej pracowni to prawdziwe dzieła sztuki! Poznajcie "Matkę kredensową" i jej wyjątkową pasję

Jadalnia lub kuchnia to tradycyjne miejsca, w których możemy spotkać kredensy. Postawiony w pobliżu stołu może posłużyć nam za miejsce do przechowywania stołowej zastawy. Jeśli ma szybę, warto wyeksponować piękne kieliszki, czajniczek oraz filiżanki.

W kuchni świetnie sprawdzi się jako miejsce dla przyborów kuchennych oraz garnków. Z kolei w salonie możemy postawić go na przykład prostopadle do kanapy czy telewizora. Będzie nie tylko stylową ozdobą, ale też funkcjonalnym meblem. Może schować w nim dekoracji, sprzęt multimedialny oraz książki.

Jeśli decydujemy się na kredens w sypialni, możemy zrezygnować z komody. Chyba że dysponujemy tak dużym metrażem, że pomieścimy oba meble. Świetnie sprawdzi się również w gabinecie oraz holu. Możemy przechowywać tam dokumenty, akcesoria, klucze, rodzinne pamiątki i wiele innych skarbów.

Kredens w stylu rustykalnym

Jak można zauważyć w mediach społecznościowych, najmodniejsze są kredensy w stylu rustykalnym. Piękne, drewniane modele dodadzą przytulnej, sielskiej atmosfery w każdej kuchni.

- Meble w tym stylu posiadają liczne nierówności widoczne na strukturze drewna, w większości jest to drewno sosnowe charakteryzujące się zwiększoną sęcznością, nie może zabraknąć tu również metalowych zawiasów i uchwytów, a szuflady koniecznie powinny być wsparte na drewnianych prowadnicach - informuje serwis meblo-wosk.pl.

Jak podkreślono, popularnym zabiegiem jest wykonywanie kredensów w dwóch kolorach:

  • jaśniejszy korpus
  • i ciemniejszy blat.

Dzięki temu, że zastosujemy ciemniejszy blat, wszelkie uszkodzenie będą mniej widoczne. Poza tym, zdaniem rzemieślników daje to też ciekawy wizualnie efekt.

Styl prowansalski w kuchni

Jeśli urządzasz kuchnię oraz jadalnię w stylu prowansalskim, biały kredens z litej sosny będzie świetnym dodatkiem. Może być wykonany z tego samego drewna, co stół i krzesła lub w podobnej tonacji kolorystycznej.

- Meble w stylu prowansalskim wyróżnia ciekawy design, a także charakterystyczne połączenie bieli z naturalnym kolorem drewna. Niebarwione drewno stanowi subtelne nawiązanie do bliskości natury, jaką charakteryzują się wszystkie stylowe meble - czytamy na stronie meblo-wosk.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

Piękne aranżacje z kredensami. Zobacz zdjęcia