Minipiekarnik elektryczny: testujemy 9 modeli piekarników elektrycznych w wersji mini. Opinie i ceny

2014-02-19 14:39

Czy warto kupować piekarnik elektryczny w wersji mini? Na co zwrócić uwagę przy zakupie minipiekarnika? Porównaliśmy dla was 9 modeli małych piekarników elektrycznych dostępnych na rynku. Sprawdziliśmy ich ceny i funkcje!

Spis treści

  1. Zalety małego piekarnika elektrycznego
  2. Piekarnik elektryczny: czyszczenie
  3. Galeria zdjęć: nowoczesne wyposażenie i akcesoria kuchenne
  4. Jakie miejsce wybrać na piekarnik do zabudowy?

Minipiekarnik to urządzenie praktyczne i funkcjonalne. Mniejsze wydanie piekarnika elektrycznego idealnie sprawdzi się w niedużej kuchni, ale będzie też doskonałą alternatywną dla osób, które urządzają swoje pierwsze mieszkanie. Bardziej zaawansowani kucharze docenią mały piekarnik jako dodatkową pomoc w czasie wielkich uroczystości rodzinnych czy podczas przygotowań do świąt. Kiedy stacjonarny piekarnik nie nadąża na kreatywnością kucharza, w pomocnej roli sprawdzi się mobilny piekarnik elektryczny w wersji mini.

Zalety małego piekarnika elektrycznego

Oszczędny: zakup małego piekarnika pozwala oszczędzać, ponieważ zużywa dużo mniej energii niż duże piekarniki.

Sprawdź też: jaki kupić piekarnik do zabudowy >>>

Funkcje minipiekarnika: mały piekarnik elektryczny ma praktycznie nieograniczone możliwości – w mobilnej wersji piekarnika przyrządzimy wszystko to, co można przyrządzić w dużym, stacjonarnym: upieczemy ciasto, pieczeń, pizze, opieczemy na rożnie kurczaka.

Minipiekarnik elektryczny sprawdzi się nie tylko jako dodatkowy sprzęt do pieczenia w kuchni, ale też jako ten podstawowy.

Piekarnik elektryczny: czyszczenie

Czyszczenie małego piekarnika elektrycznego: minipiekarnik łatwiej utrzymać w czystości, jeśli po każdym użyciu go przetrzemy, np. szmatką zamoczoną w roztworze octu i gorącej wody, a potem czystą wodą. Nie zwlekajmy z usuwaniem przypaleń – jeszcze świeże skropmy octem, a po chwili umyjmy wodą z płynem do naczyń. Przypalone jedzenie można też posypać sodą oczyszczoną i spryskać wodą, a po kilku godzinach wytrzeć. By zapobiec trudnym do wyczyszczenia zabrudzeniom minipiekarnika, rozkładajmy na dnie folię aluminiową. Do wyczyszczenia rusztu minipiekarnika przyda się ostra szczotka i gorąca woda z detergentem. Wcześniej można na całą noc zanurzyć ruszt w occie.

Czytaj też: Jak szybko i sprawnie wyczyścić kuchenkę z piekarnikiem?

Galeria zdjęć: nowoczesne wyposażenie i akcesoria kuchenne

Jakie miejsce wybrać na piekarnik do zabudowy?

Elegancka kuchnia w bieli, architekci WZ Studio