Minipiekarnik elektryczny: testujemy 9 modeli piekarników elektrycznych w wersji mini. Opinie i ceny

2014-02-19 14:39

Czy warto kupować piekarnik elektryczny w wersji mini? Na co zwrócić uwagę przy zakupie minipiekarnika? Porównaliśmy dla was 9 modeli małych piekarników elektrycznych dostępnych na rynku. Sprawdziliśmy ich ceny i funkcje!

Spis treści

  1. Zalety małego piekarnika elektrycznego
  2. Piekarnik elektryczny: czyszczenie
  3. Galeria zdjęć: nowoczesne wyposażenie i akcesoria kuchenne
  4. Jakie miejsce wybrać na piekarnik do zabudowy?

Minipiekarnik to urządzenie praktyczne i funkcjonalne. Mniejsze wydanie piekarnika elektrycznego idealnie sprawdzi się w niedużej kuchni, ale będzie też doskonałą alternatywną dla osób, które urządzają swoje pierwsze mieszkanie. Bardziej zaawansowani kucharze docenią mały piekarnik jako dodatkową pomoc w czasie wielkich uroczystości rodzinnych czy podczas przygotowań do świąt. Kiedy stacjonarny piekarnik nie nadąża na kreatywnością kucharza, w pomocnej roli sprawdzi się mobilny piekarnik elektryczny w wersji mini.

Zalety małego piekarnika elektrycznego

Oszczędny: zakup małego piekarnika pozwala oszczędzać, ponieważ zużywa dużo mniej energii niż duże piekarniki.

Sprawdź też: jaki kupić piekarnik do zabudowy >>>

Funkcje minipiekarnika: mały piekarnik elektryczny ma praktycznie nieograniczone możliwości – w mobilnej wersji piekarnika przyrządzimy wszystko to, co można przyrządzić w dużym, stacjonarnym: upieczemy ciasto, pieczeń, pizze, opieczemy na rożnie kurczaka.

Minipiekarnik elektryczny sprawdzi się nie tylko jako dodatkowy sprzęt do pieczenia w kuchni, ale też jako ten podstawowy.

Piekarnik elektryczny: czyszczenie

Czyszczenie małego piekarnika elektrycznego: minipiekarnik łatwiej utrzymać w czystości, jeśli po każdym użyciu go przetrzemy, np. szmatką zamoczoną w roztworze octu i gorącej wody, a potem czystą wodą. Nie zwlekajmy z usuwaniem przypaleń – jeszcze świeże skropmy octem, a po chwili umyjmy wodą z płynem do naczyń. Przypalone jedzenie można też posypać sodą oczyszczoną i spryskać wodą, a po kilku godzinach wytrzeć. By zapobiec trudnym do wyczyszczenia zabrudzeniom minipiekarnika, rozkładajmy na dnie folię aluminiową. Do wyczyszczenia rusztu minipiekarnika przyda się ostra szczotka i gorąca woda z detergentem. Wcześniej można na całą noc zanurzyć ruszt w occie.

Czytaj też: Jak szybko i sprawnie wyczyścić kuchenkę z piekarnikiem?

Galeria zdjęć: nowoczesne wyposażenie i akcesoria kuchenne

Jakie miejsce wybrać na piekarnik do zabudowy?

Elegancka i jasna kuchnia od WZ Studio
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE