Meble modułowe do salonu: dlaczego warto je mieć

2012-08-10 17:14

Meble modułowe zastępują tradycyjne meble do salonu. Coraz bardziej widoczny jest trend, w którym nacisk kładzie się na nowoczesną aranżację wnętrza. Z pewnością jest to zasługa zmian, jakie zachodzą na rynku meblarskim, jak również coraz śmielszych pomysłów, które chcemy wprowadzić w życie, aranżując wnętrze naszego mieszkania.

Spis treści

  1. Meble modułowe: jak urządzić salon?
  2. Meble modułowe do salonu: dlaczego warto?
  3. Meble modułowe: jak uniknąć błędów?
  4. Meble modułowe - GALERIE ZDJĘĆ

Meble modułowe do salonu ostatnio przeżywaja renesans. Ich popularność wzrasta. Urządzając własne cztery kąty znacznie częściej zaczynamy ulegać modzie. Wzorujemy się na innych i czerpiemy inspiracje z miesięczników, portali. Duże znaczenie odgrywa to, jak będziemy mieszkać. Coraz większą wagę przywiązujemy do stylu i ogólnego wyglądu naszych wnętrz. Mimo iż kuchnia jest miejscem, w którym zazwyczaj spędzamy mnóstwo czasu, należy zaznaczyć, że to salon jest wizytówką mieszkania. Z tego względu należy własnie jemu poświęcić dużo uwagi.

Zobacz: Salon z kuchnią w wiosennych kolorach, czyli pomysł na przestrzeń dzienną >>>

Meble modułowe: jak urządzić salon?

Chcesz urządzić salon, by był zarówno estetyczny i funkcjonalny? Lubisz zmiany? W takim razie meble modułowe to idealne rozwiązanie dla ciebie. Dzięki meblom modułowym twój salon zyska nowoczesny, niepowtarzalny styl. Decydując się na systemy modułowe masz pewność i gwarancję, że meble będą idealnie pasowały do wymiarów wnętrza. Ponadto, możesz optycznie zwiększyć przestrzeń pomieszczenia. Ważne by salon, w którym przecież spędzamy wiele czasu, był przede wszystkim urządzony z gustem i smakiem. Należy zwrócić szczególną uwagę na meble, jakie chcemy umieścić w salonie, jak również dodatki, które nadadzą charakter wnętrzu. Bez wątpienia meble odgrywają tu pierwszorzędną rolę, ale nie można też zapominać o detalach.

Polecamy: Meble i dodatki do pokoju dziennego! GALERIA ZDJĘĆ >>>

Meble modułowe do salonu: dlaczego warto?

Meble modułowe mają wiele zalet. Wybierając tego rodzaju meble, mamy zapewnioną wygodę, funkcjonalność, modny minimalizm, czy też nowoczesność. Kolejną zaletą mebli modułowych, która zwiększa ich przewagę nad tradycyjnymi meblami, jest to, że sami możemy decydować o ostatecznym wyglądzie zestawu, który wybierzemy, meble modułowe pozwalają bowiem na wiele rożnych konfiguracji konkretnych elementów. Segmenty można łączyć w pionie, poziomie, dodawać szuflady, półki. Dzięki temu mamy bardzo dużo możliwości aranżacyjnych i pewność, że nasz salon nie będzie taki sam przez kilka lat. To swego rodzaju indywidualność, którą bez problemu możemy wykorzystać aranżując wnętrze, bądź zmieniając je po pewnym czasie.

Produkowane współcześnie meble modułowe dają duże pole manewru i swobodę podczas urządzania salonu. Łącząc poszczególne moduły, wykreujemy idealny mebel. Dzięki odpowiednio wybranym i dopasowanym meblom modułowym optycznie zmienimy proporcje naszego salonu bądź kuchni. Stawiając wzdłuż ściany rząd niskich modułów, wizualnie poszerzymy i podwyższymy nasze pomieszczenie. Należy również zaznaczyć, że oprócz wielu możliwości i konfiguracji, meble posiadają też walory dekoracyjne. Przez swój minimalizm i prostotę nadają wnętrzu ekskluzywnego, nowoczesnego wyglądu. Dzięki meblom modułowym możemy w ciekawy, interesujący i przede wszystkim oryginalny sposób urządzić pokój dziecka, salon czy też kuchnię bądź przedpokój. Dużą rolę odgrywa nasze poczucie estetyki, jak również zmysł artystyczny. To od nas zależy kształt jaki nadamy regałowi. Mamy wpływ na  jego szerokość, wysokość, kolor korpusów, czy też wybór frontów pełnych, ażurowych. Swoboda łączenia poszczególnych elementów, modułów pozwala nam zapanować nad aranżacją i samodzielnie nadać finalny wygląd całego zestawu. Rezygnując z pełnych drzwiczek lub witryn, sprawimy, że regał zyska lekkość i przestronność. Natomiast fronty zdecydowanie sprawdzą się w kuchni.

Nie przegap: Nowoczesne mieszkanie z otwartym salonem, czyli jasno wszędzie! >>>

Meble modułowe: jak uniknąć błędów?

Gdy już postanowimy, że w naszym salonie będą meble modułowe, warto wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę. Planując rozmieszczenie poszczególnych modułów, należy pamiętać, by te elementy, w których będziemy przechowywać ciężkie rzeczy umiejścić na dole, natomiast przedmioty częstego użytku na wysokości barków, tak by były w zasięgu ręki, a dostęp do nich nie sprawiał problemu. Kolejną kwestią, o której musimy pamiętać jest to, by dolne szafki nie były zbyt głębokie, a elementy nie blokowały się nawzajem. Ważne jest też, by drzwiczki nie zawadzały o ścianę, a szuflady nie były umieszczone za wysoko. Chodzi nam przecież o funkcjonalność i wygodę. Warto zadbać także o dobre dopasowanie mebli modułowych. Dzięki temu poprawimy proporcje mieszkania i ukryjemy ewentualne defekty takie jak na przykład skosy, nadproża czy wnęki.

Przeczytaj też: Projekt nowoczesnego mieszkania w stylu minimalistycznym >>>

Meble modułowe - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz, jak prezentują się meble modułowe we wnętrzach. Nasze galerie zdjęć przekonają cię, że meble modułowe to idealnie rozwiązanie do każdego mieszkania.