Estetyczne przechowywanie: kosze i wyplatane pojemniki zawsze w modzie!

2015-03-25 13:09 Sonia Łukomska

Szukasz sposobu na estetyczne przechowywanie w domu? Jeśli masz charakter „zbieracza” – lubisz gromadzić wokół siebie mnóstwo drobiazgów – ale sprzykrzyło ci się przechowywanie swoich zbiorów w odmętach szaf, komód i innych standardowych mebli, zastanów się nad zainwestowaniem w kilka koszy lub innego rodzaju wyplatanych pojemników. To niezwykle modne i efektowne, a zarazem praktyczne rozwiązanie!

Wprowadzenie kilku koszy lub wyplatanych pojemników do aranżacji danego wnętrza to łatwy i niedrogi sposób na połączenie miłego (a raczej estetycznego!) z pożytecznym – wystrój twojego domu na pewno zyska na atrakcyjności, a ty będziesz mieć okazję do uporządkowania swojej kolekcji drobiazgów.

Przechowywanie w koszach: kosz koszowi nierówny!

Wybór koszy i innego rodzaju wyplatanych pojemników na rynku jest porażający. Znaleźć można modele tradycyjne, wyplatane z wikliny, rafii, rattanu, hiacyntu wodnego czy włókna kokosowego albo takie o nieco nowocześniejszym charakterze – zrobione z drutu czy takich surowców wtórnych jak papier czy plastik. Są też pojemniki stworzone na drutach lub szydełku czy wyplecione z lnu albo juty. Małe, duże, pełne lub ażurowe, w kolorach eko albo zachwycające wyrazistymi barwami... Do wyboru, do koloru! Wszystko to sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć model odpowiadający jego preferencjom, ponadto tego typu dekoracje wnętrz nadają się właściwie do wszystkich rodzajów aranżacji. Jeśli jesteś więc miłośnikiem surowych, nowoczesnych wnętrz, nie musisz rezygnować z ich obecności! Co więcej, wbrew pozorom, samodzielne wykonanie efektownego kosza czy pojemnika wcale nie jest trudne. Wystarczy wybrać najbardziej odpowiadający nam materiał, uruchomić wyobraźnię lub skorzystać z jednej z mnóstwa podpowiedzi jakie oferują nam serwisy i blogi wnętrzarskie i... brać się do roboty!

Przechowywanie w koszach: sposoby wykorzystania

Sposób wykorzystania koszy i innego rodzaju wyplatanych pojemników nie zna ograniczeń. Można trzymać w nich artykuły spożywcze, tekstylia, gazety, akcesoria dla pupila, drewno na opał, sezonowe dekoracje, których nie ma gdzie schować, a nawet odzież czy wspomniane wcześniej kolekcje przeróżnych drobiazgów. Kosze i pojemniki tego typu mogą występować solo, jako efektowny akcent, lub w kompletach, mogą stać na ziemi lub wisieć na ścianach, być umieszczone na meblach lub dopełniać jakiegoś sprzętu, na przykład jako oryginalne szuflady.