10 pomysłów na krzesło do stołu. Wygoda czy styl? Tapicerowane czy twarde?

2014-08-04 18:09

Jak wybrać wygodne krzesła do stołu. Lepsze będzie miękkie, tapicerowane krzesła stylizowane czy twarde ze sztucznego tworzywa lub drewniane, krzesła nowoczesne? Wybór nie jest łatwy. Zobaczcie nasze typy krzeseł do stołu.

Spis treści

  1. Wyższość krzesła stylizowanego i miękkiego …
  2. Kultowe designerskie krzesła nowoczesne…

Co jest ważniejsze podczas wyboru krzeseł do stołu? Czy to, żeby krzesła były wygodne czy żeby były łatwe do utrzymania w czystości? Wydaje się, że i jedno i drugie powinniśmy wziąć pod uwagę. Drewniane, proste krzesła będą sprawdzały się przy stole w kuchni, przy którym zjadamy codzienne, szybkie posiłki. Ale krzesła przy stole w jadalni, przy którym spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi podczas świątecznych przyjęć czy po prostu spotkań towarzyskich powinny być miękkie i wygodne, najlepiej tapicerowane.

Wyższość krzesła stylizowanego i miękkiego …

Miękkie krzesła stylizowane zawsze wygrają pod względem komfortu z nawet najbardziej designerskimi ale twardymymi. Komfort siedzenia przy stole doceniamy dopiero podczas długich spotkań świątecznych. Jednak zdarza się, mimo największych starań, że miękkie krzesła stylizowane poplamią się od brudnych rąk albo wtedy gdy spadnie coś z talerza. Szpecące tłuste plamy gotowe. Warto w takim razie podczas wyboru krzeseł stylizowanych zwracać uwagę na rodzaj tkaniny jakim jest pokryte siedzisko. Czasem jest to tkanina pokryta warstwą teflonu, która zabezpiecza przed zabrudzeniami. Albo wybierać krzesła ze zdejmowanymi pokrowcami, które można oddać do pralni chemicznej…

Kultowe designerskie krzesła nowoczesne…

Designerskie krzesła nowoczesne zawsze zachwycą miłośnika współczesnego designu. Naprawdę potrafią mieć wyjątkową i zaskakującą formę, te wykonane ze sklejki, drewna, pleksiglasu czy z nowoczesnych tworzyw. By dało się spędzić na nich dłuższą chwilę muszą być zaprojektowane przez naprawdę dobrego projektanta, który zwróci uwagę na wyprofilowanie siedziska i oparcia. Dopiero później będzie dopracowywał jego formę. Dlatego tak wysokim uznaniem cieszy się krzesło „mrówka”, wykonane ze sklejki, zaprojektowane przez Arne Jacobsena w 1952 roku, a sprzedawane do dzisiaj w wersjach z trzema i czterema (dla niedowiarków) nogami.