Zrób to sam: bukiet z wrzosu. Wrzos jako dekoracja wnętrz

2017-06-04 21:02

W zrób to sam pomysł na dekoracje z wrzosu. Zobacz, jak zrobić wrzosowy bukiet jesienny, który będzie ozdobą mieszkania. Zamieszczamy instrukcję: zrób to sam. Bukiet jest prosty, więc łatwo zrobicie go samodzielnie.

Żegnamy pelargonie, które kończą kwitnienie spakowane w skrzynki, i jesienią witamy wrzosy we wszystkich odcieniach fioletów. Taki monochromatyczny wystrój jest odrobinę melancholijny, za to modny i bardzo rasowy. Wybierzmy dla wrzosów osłonki powtarzające intensywne kolory gałązek lub neutralnie białe. Powinny być mrozoodporne, wtedy nie popękają w niskich temperaturach.

W kolejnym odcinku zrób to sam, proponujemy jesienny bukiet z wrzosów. Zobaczcie pomysł na dekoracje z wrzosu do domu. Amatorom kwitnących klimatów jesienią pozostaje delektować się fioletowym urokiem wrzosów. Wrzosy nie tracą urody aż do przymrozków. Można je wykorzystać do robienia bukietów, które będą ładną dekoracją wnętrza.

Zrób to sam: bukiet z wrzosu

Jesienne dekoracje są pełne uroku. Czasami wystarczą same gałązki czy barwne liście. Bukiet jesienny z wrzosu będzie ładną dekoracją mieszkania. W galerii zdjęć zamieszczamy instrukcję zrób to sam - wyjaśniamy krok po kroku jak zrobić bukiet wrzosowy. Bukiet z funkcją zasuszania to idealny model na jesienną dekorację wnętrz. Wystarczy go tylko ułożyć i pozostawić samemu sobie, a pozbawione wody kwiaty - wrzos i dzika róża - nawet nie stracą koloru.

Bukiet wrzosowy: potrzebne materiały

  • owoce dzikiej róży
  • hortensje
  • gałązki wrzosu
  • gąbka Oasis do suchych bukietów lub styropian
  • ozdobne szpilki
  • ostry nożyk

Jak zrobić bukiet wrzosowy: instrukcja

My do zrobienia bukietu wrzosowego wykorzystaliśmy gąbkę florystyczną oraz dodoatkowo gałązki dzikiej róży i hortensje.

  • Bukiet wrzoosy krok po kroku

Formujemy za pomocą noża gąbkę lub styropian w kulisty kształt. Wbijamy gałązki dzikiej róży i jej owoce umieszczone na szpilce. W miejsca pomiędzy nimi wtykamy wrzosy. Obcinamy dół gąbki, dopasowując ją do naczynia, w którym ma się znaleźć. Ustawiamy kompozycję z wrzosów i na koniec umieszczamy delikatne kwiatki hortensji.

Galeria zdjęć: jesienne bukiety inspiracje

Zobacz inne pomysły na jesienne dekoracje - bukiety i dodatki do wnętrz.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Letnie leniuchowanie - w numerze podpowiedzi, jak urządzić i wyposażyć salon pod chmurką. W ABC stylu angielska łazienka - podobną możesz mieć u siebie.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie - Lipiec 2022