Bukiet ślubny: zrób to sam! WIDEO, jak zrobić bukiet do ślubu

2018-08-29 11:44
Bukiet ślubny
Autor: GettyImages

Bukiet ślubny to ważna dekoracja ślubna. Zobacz w ZRÓB TO SAM instrukcję WIDEO, jak samodzielnie wykonać piękny bukiet ślubny. Florystka podpowiada, jakie wybrać kwiaty na ślub i jak zrobić z nich wiązankę ślubną.

Piękny bukiet ślubny możemy zrobić sami. Wiele panien młodych decyduje się na samodzielne wykonanie zaproszeń ślubnych, ozdób na stół weselny czy biżuterii. Jeśli chcesz, by ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy, a przygotowania dekoracji ślubnych to dla ciebie przyjemność - spróbuj samodzielnie wykonać bukiet ślubny. Wiązanka ślubna to jeden z najważniejszych dodatków panny młodej. Przygotowanie tak ważnej dekoracji ślubnej może być prawdziwą przyjemnością. W ZRÓB TO SAM pokazujemy, jak prawidłowo ułożyć kwiaty, jakie dodatki i kolory są właściwe w tej niezwykłej dekoracji ślubnej! Florystka w instrukcji WIDEO pokazuje krok po kroku, jak zrobić bukiet ślubny.

ZRÓB TO SAM: bukiet ślubny - co jest potrzebne?

Kwiaty na ślub: do zrobienia wiązanki ślubnej wybraliśmy wiosenne tulipany, klasyczne róże, ale w oryginalnym kolorze, oraz hiacynty. Potrzebne dodatki do zrobienia bukietu to: asparagus, kolorowe limonium, perełki, wstążki, drucik karbowany, nóż, nożyczki, szpilki.

Bukiet ślubny krok po kroku

Najpierw przygotowujemy kwiaty na bukiet ślubny. Czyścimy końcówki łodyg. Limonium przycinamy do odpowiedniej długości, ok. 20 cm, w zależności od koncepcji panny młodej. Zrywamy liście z hiacyntów. Przygotowane kwiaty układamy w sposób spiralny, na zasadzie klepsydry. Wszystkie liście muszą być powyżej miejsca, w którym trzymamy bukiet. Ułożone kwiaty związujemy wstążką lub sznurkiem, tak by wszystko się trzymało w całości. Wstążkę mocujemy szpilką. Dobieramy kilka elementów dekoracyjnych i mocujemy je klejem na gorąco. Aby przymocować perełki, potrzebny jest drucik karbowany. Nawijamy na drucik kilka perełek - w ten sposób powstaje gustowny łańcuszek, który wplatamy pomiędzy kwiaty. Taka wiązanka ślubna jest pełna wdzięku i bardzo romantyczna.

Bukiet ślubny z efektem 3D

Szukając pomysłu na bukiet ślubny, warto dostrzec też potencjał w listkach i łodygach. Wiązanki ślubne można dekorować pasmanterią na różnych wysokościach. Wstążki, taśmy, koronki owinięte wokół kwiatów zapewniają im wsparcie, pozwalają się rozwijać. Nie stanowią konkurencji dla roślin. Wypełniają przestrzeń między główkami kwiatów, podkreślają kolory kwiatów. Kwiaty na ślub dobrze czują się w towarzystwie pasmanterii.

Bukiet ślubny: zobacz najpiękniejsze wiązanki ślubne

Jaki bukiet ślubny wybrać? Zobacz przegląd najpiękniejszych wiązanek ślubnych. Znajdziesz w nich masę inspiracji i z pewnością wybierzesz coś dla siebie!

Jak zrobić bukiet ślubny samodzielnie? Zobacz film

Jeśli chcesz, by ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy, wykaż się, tworząc bukiet ślubny zupełnie samodzielnie! Zobacz nasz instruktaż WIDEO.